Aktualności Biznes Miasto

Trwa ekspansja Kraków Aiport: Nowy przewoźnik, kolejny nowy kierunek

Krakowskie lotnisko wzbogaciło się właśnie o dziewiąte nowe połączenie w sezonie lato 2017. Od 31 marca Izraelskie Linie Lotnicze EL-AL połączą nasze miasto z Tel Awiwem. Loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu.

– Dzięki połączeniu do Tel Awiwu małopolscy turyści zyskają wygodnie połączenie do świętego miasta trzech religii – Jerozolimy, a także możliwość pobytu w Tel Awiwie – mieście żyjącym przez całą dobę. Z kolei turyści z Izraela zyskują alternatywne, oprócz Warszawy, połączenie do Polski.– powiedział Tadeusz Węgrzecki, przedstawiciel EL AL w Polsce.

– Cieszymy się z powrotu Tel Awiwu do siatki połączeń krakowskiego lotniska. Dzięki temu turyści z Izraela będą mogli spędzić w Krakowie i w Małopolsce przedłużony weekend poznając bogactwo Krakowa i regionu. Związki kulturowe i historyczne pomiędzy obydwoma narodami będą z pewnością dodatkowym czynnikiem zachęcającym do podróży. – zaznaczył Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport

Na trasie pomiędzy Krakowem a Tel Awiwem bagaż rejestrowany (1 szt. do 23 kg) jest wliczony w cenę biletu. Odprawa, tak jak na wszystkich lotach od Tel Awiwu, zaczyna się 3 godziny przed odlotem i kończy się na 1 godzinę przed odlotem. Karta pokładowa (boarding pass) dostępna jest również w formie aplikacji mobilnej na smartfonach. Na trasie będą latały samoloty B737.

(wm, inf. prasowa)

fot. Kraków Airport