Aktualności Miasto

Trzy sposoby na jesienną słotę

Nadchodzące, jesienne wieczory kojarzą Ci się z bezczynnością i powtórkami filmów w telewizji? Brakuje pomysłów na jesienny weekendowy relaks? Poznaj trzy sprawdzone sposoby, które zamienią długie monotonne wieczory w aktywnie spędzony czas.

Piątkowy wieczór w gronie najbliższych przyjaciół? Weekendowy wyjazd z ukochanym w zaciszne
i romantyczne miejsce? A może wolne chwile poświęcone na realizację swojego hobby? Każdy z nas preferuje inny sposób spędzania wolnej chwili, ale jedno jest pewne: zamiast spędzać czas przed telewizorem, lepiej zastąpić to miła alternatywą. Poniżej przedstawiamy trzy udane i sprawdzone sposoby na jesienną słotę!

Wyjazdy dla aktywnych

Wypełniając wolny czas w okresie jesienno-zimowym warto pomyśleć o wycieczkach. Wypad ze znajomymi lub romantyczny wyjazd we dwoje to opcje dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas poza domem. Ważnym punktem w wyborze miejsca wyjazdu są jego walory turystyczne: architektura, krajobraz oraz obiekty rekreacyjne.

Planując pobyt w danym miejscu warto przygotować się na dwa scenariusze: „co zobaczymy, gdy pogoda dopisze” oraz „co będziemy robić podczas zimnych dni”. O ile w pierwszym przypadku opcji może być wiele, o tyle drugi scenariusz uzależniony jest od oferty rekreacyjnej danego obiektu, dlatego ważne jest, by wybór miejsca pobytu odpowiadał naszym upodobaniom i oferował kilka wariantów spędzania czasu.

– Kluczową wartością dla gości odwiedzających nasz kompleks są nie tylko baseny z wodą termalną, ale i również inne atrakcje dostępne na terenie obiektu. Dużym zainteresowaniem cieszy się saunarium oraz SPA.  Są to alternatywne rozwiązania dla osób, ceniących relaks i odprężenie. Ponadto restauracja dostępna z poziomu basenów, zapewnia smaczne posiłki, dzięki czemu goście w krótkim czasie mogą zaspokoić swój głód i kontynuować spędzanie wolnego czasu – mówi Anna Targosz, Kierownik Term Szaflary.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie aktywnego spędzenia czasu w ciągu dnia, z popołudniowym lub wieczornym relaksem  w wybranym obiekcie.

Hobby dla domatorów

Zimne i ciemne, a do tego deszczowe wieczory skutecznie zachęcają do pozostania z w czterech ścianach. Jednak wcale nie trzeba opuszczać domowego zacisza, aby konstruktywnie spędzić czas. Jesień jest odpowiednim momentem na nadrobienie zaległości i np. oddanie się swojemu hobby.

Dla Pań, lubiących relaksujące i wyciszające zajęcia – sposobem mogą na zabicie nudy mogą okazać się ręczne robótki, które po latach znowu stają się  modne. Efektami swojej pracy można obdarować najbliższych. Innym sposobem może okazać się nadrabianie zaległości książkowych, czy też oddanie się pasji gotowania. Każdy z nas ma ulubione czynności, które może wykonywać bez końca.

Kluczem jest znalezienie pomysłu na siebie i systematycznie wcielanie go w życie, tak, by jesienne wieczory i weekendy były dla nas przyjemnością.

Gry planszowe dla dusz towarzystwa

Jeśli uwielbiasz spotkania z przyjaciółmi to mamy dla Ciebie propozycję. Jesień to doskonała okazja, aby opracować schemat spotkań, zakładający cotygodniową rozrywkę przy grach planszowych. Rynek gier oferuje dużą ilość opcji na wspólne spędzanie czasu w gronie dorosłych – począwszy od prostych układów, w których gracz ma za zadanie przejście całej planszy rzucając jedynie kostką i zdobywając poszczególne pola, po zaawansowane rozwiązania, w których uczestnicy muszą wykonywać zadania, rozwiązywać łamigłówki  i obmyślać strategie kolejnych kroków.

Planszówki nie tylko urozmaicają czas ale i również wpływają na zacieśnienie więzi w gronie znajomych. Wspomagają również integrację, gdy wśród uczestników zabawy gościmy nowopoznaną osobę. Czas spędzony przy grach planszowych upływa bardzo szybko – nie zauważysz, jak miną jesienne dni, a spotkania towarzyskie staną się nieodzownym elementem Twojego życia.

Paweł Nowak

fot.  tipiro / Foter / CC BY