Polecane Sport

Tutaj zabije serce piłkarskich MŚ! Już wiadomo, gdzie w Krakowie będzie Stefa Kibica

Za darmo będzie można obejrzeć mecze na wielkim telebimie, w towarzystwie setek (tysięcy?) kibiców, a także miło spędzić czas z najbliższymi. W Krakowie podczas mistrzostw świata powstanie Strefa Kibica, która zlokalizowana będzie przy Hali 100-lecia Cracovii i Centrum Osób Niepełnosprawnych. 

Pierwszy mecz zobaczymy tam już w czwartek, 14 czerwca. Kibice obejrzą mecze na nowoczesnym telebimie o wymiarach 9×5 m. Strefa będzie podzielona na dwie części: dopingu i gastronomiczną.

“Kibice będą mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. A to nie wszystkie atrakcje. Przygotowana zostanie m.in. piłkarska fotobudka z gadżetami – kibice samodzielnie będą mogli wybrać ramkę oraz dodać logo Krakowa do zdjęcia. Miasto zaprasza również do specjalnej strefy malowania twarzy” – informuje magistrat.

Dla najmłodszych kibiców przygotowano turniej piłki nożnej, pokazy tenisowe, miniturniej zapaśniczy, symulator pływania kajakowego, kreatywne animacje i warsztaty, zabawy z dużą tęczową chustą animacyjną, przeciąganie liny, pokazy taneczne, akrobatyczne oraz baletowe.

Krakowska Strefa Kibica będzie również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Specjalnie dla nich zaplanowano zawody w szermierce na wózkach, koszykówce, handbike, badmintonie, tenisie stołowym. Dużym wyzwaniem będzie wyścig z przeszkodami. 

Krakowska Strefa Kibica będzie również tętniła życiem poza meczami. W przerwach piłkarskich rozgrywek na telebimie zobaczymy filmy z Krakowem w tle.

ip

zdjęcie tytułowe / fot. Foter.com