Miasto

W najbliższych dniach utrudnienia w kursowaniu tramwajów

We wtorek oraz środę część mieszkańców Krakowa będzie musiała liczyć się z utrudnieniami w kursowaniu tramwajów. W tych dniach od godz. 20.00 zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Limanowskiego.

Dokładnie dojdzie do tego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Na Zjeździe a węzłem „Korona”. Wszystko w związku z koniecznością przeprowadzenia awaryjnej naprawy torowiska na tym odcinku.

W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • linie 6 i 13 – będą kursować na trasach czasowo zmienionych: od Kurdwanowa P+R i Nowego Bieżanowa P+R do przystanku „Podgórze SKA” bez zmian, następnie ul. Na Zjeździe, Starowiślną, Dietla do przystanku „Stradom”, gdzie linie wrócą na stałe trasy do Salwatora i Bronowic;
  • linia 11 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od Małego Płaszowa do przystanku „Podgórze SKA” bez zmian, następnie ul. Na Zjeździe, Starowiślną, Dietla, Krakowską do przystanku „Korona”, gdzie linia wróci na stałą trasę do Czerwonych Maków P+R;
  • linia 19 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od Dworca Towarowego do przystanku „Starowiślna” bez zmian, następnie ul. Dietla i Krakowską do przystanku „Korona”, gdzie linia wróci na stałą trasę do Borku Fałęckiego.

Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

hf

zdjęcie tytułowe / fot.  ZIKiT