Aktualności Polecane Polityka

Walentynkowa akcja: PO atakuje PiS sercami w stylu WOŚP

Te serduszka mają dzisiaj wyjątkową moc. Osoby, które poparły dziś wniosek o referendum w sprawie reformy edukacji, otrzymały czerwone serce w stylu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mimo mrozu przedstawiciele Platformy Obywatelskiej wyszli dziś na ulice wielu miast. W Krakowie podpisy pod wnioskiem o reformę zbierał m.in. członek zarządu województwa małopolskiego, Grzegorz Lipiec.

Podpisy zbierał także Bogdan Klich. „Zimno (-8), jednak pogoda nam niestraszna. Rozmawiamy o edukacji i zbieramy podpisy pod szkolnym referendum. Jesteśmy pod szkołami, ale podpisy można składać także w Biurze Regionu PO oraz w moim biurze senatorskim ul. Lubicz 9/205. Serdecznie zapraszamy” – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

fot. Facebook / Bogdan Klich

Osobom, które złożyły podpis, rozdawano serduszka. Naklejki są łudząco podobne do tych z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, różnią się tylko napisem. Na tych rozdawanych dziś widnieje treść “Nie psujcie szkoły”.

Platforma to jedna z organizacji, które wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego chcą doprowadzić do ogólnopolskiego referendum w sprawie wprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy edukacji.

Pierwszym krokiem w kierunku organizacji referendum jest zebranie 500 tys. głosów.

(wm)

fot. Facebook / Bogdan Klich