Miasto

Ważna zmiana dla uczniów podróżujących MPK

Od środy 14 czerwca kontrolerzy biletów pracujący w mundurach będą przypominać uczniom i ich rodzicom, że wraz z końcem roku szkolnego kończą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa, taka ulga obowiązuje

Bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych zostały wprowadzone w Krakowie w ubiegłym roku. Uczniowie, aby z nich korzystać, musieli mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. Aby przyzwyczaić do tego dzieci, kontrolerzy przypominali o tym na bieżąco w trakcie kontroli, jak również ZIKiT przygotował specjalne oprawki z napisem „Z legitymacją bezpłatnie miejską komunikacją w roku szkolnym”. Były one przekazywane dzieciom podczas akcji edukacyjnych, jak również podczas kontroli biletów w tramwajach i autobusach.

– Celem wprowadzenia bezpłatnych przejazdów była zachęta do korzystania z komunikacji miejskiej uczniów i ich rodziców. Nie chcielibyśmy teraz, aby ten efekt był odwrotny, gdy w czasie wakacji poprosimy o okazanie biletu. Chcemy, żeby najmłodsi pasażerowie byli do tego przygotowani – mówi Marcin Bonisławski z firmy Renoma, która kontroluje bilety w Krakowie.

O warunkach bezpłatnego podróżowania po Krakowie ZIKiT przypomina dzieciom również podczas „Akademii mobilności” – edukacyjnych spotkań, w których wzięło udział już kilkaset uczniów szkół podstawowych w Krakowie.

– Chcemy pokazać najmłodszym krakowianom czym jest mobilność i dlaczego warto wybrać komunikację miejską podróżując po Krakowie – mówi Łukasz Franek, zastępca dyrektora ds. transportu w ZIKiT.

(ip)

fot. ZIKIT