Lifestyle

Wrota do historii już niedługo zostaną otwarte!

Już 29 września progi ulokowanego na starym dworcu PKP w Krakowie HistoryLandu przekroczą pierwsi odwiedzający. W tym interaktywnym centrum odkrywania historii Polski i Polaków znajdziemy m.in. makiety, które zbudowano z ponad miliona klocków LEGO®!

HistoryLand to niezwykły projekt, który pozwolił na zagospodarowanie przestrzeni w starym dworcu PKP. Powstały tam makiety zbudowane z LEGO® przedstawiające najważniejsze wydarzenia i budynki związane z historią naszego kraju. W środku na gości czekają także innowacyjne rozwiązania technologiczne, jak np. gogle VR i mapping, niesamowite pokazy i interaktywne atrakcje, rozbudzające wyobraźnię nie tylko miłośników historii! W HistoryLandzie przeniesiecie się w samo serce bitwy pod Grunwaldem i poczujecie adrenalinę, która towarzyszyła wtedy szarżującej polskiej konnicy. Odważni staną oko w oko ze smokiem wawelskim, a przy makiecie przedstawiającej Sukiennice odkryjecie ich najgłębsze tajemnice! Wizyta w HistoryLandzie to niezwykłe doświadczenie, edukacyjna przygoda i przeżycie. Dzieje Polski i Polaków są znacznie ciekawsze, kiedy można się w nie zaangażować. Stają się wtedy opowieścią, od której nie sposób się oderwać.

Oprócz wymienionych już Sukiennic czy Grunwaldu, w HistoryLandzie czekają na Was również takie wydarzenia i budynki jak bitwa pod Oliwą czy o Monte Cassino, Kościół Mariacki, obrona Westerplatte, Stocznia Gdańska, osada w Biskupinie i klasztor na Jasnej Górze. Każda z makiet zbudowana została w skali 1:50 z wykorzystaniem elementów makieciarskich i klocków LEGO®. Znajdziecie przy nich różne interaktywne atrakcje – przy bitwie pod Oliwą staniecie się prawdziwymi wilkami morskimi i chwycicie za ster okrętu, będziecie też operować żurawiem w Stoczni Gdańskiej lub wcielicie się w hejnalistę, wyobrażając sobie, że stoicie na szczycie Wieży Mariackiej. To jedynie wierzchołek góry lodowej – na miejscu czeka na Was znacznie więcej atrakcji, które po prostu musicie odkryć!

Najlepsze w HistoryLandzie jest to, że przyjść tu może każdy – niezależnie od tego, czy interesuje się historią, czy nie, czy jest uczniem, dorosłym, rodzicem czy studentem, bo każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla rodzin jest to kreatywny sposób na spędzenie wspólnego czasu ciekawie i produktywnie, z kolei na przykład szkoły z pewnością obiorą sobie HistoryLand  jako świetny cel dla edukacyjnych wycieczek.

Wyruszcie w interaktywną podróż przez dzieje Polski i Polaków już 29 września i przygotujcie się na niesamowite wrażenia oraz przeżycie, które będziecie długo wspominali. A jeśli poczujecie, że wspomnienia przechodzą już powoli do historii, to będzie tylko doskonały powód, by przyjść do HistoryLandu jeszcze raz!

Już dziś zaopatrzcie się w bilety na www.historyland.pl.  

/artykuł sponsorowany/