Aktualności Polecane Sport UEFA EURO U-21

Wszyscy piłkarze marzą o Krakowie!

– Zapraszam do Krakowa – puszcza oko z plakatów Bartosz Kapustka, choć najchętniej w naszym mieście widziałby… przede wszystkim swoich kolegów z drużyny i to dokładnie 30 czerwca. Miasto i stadion Cracovii są już gotowe na wielkie piłkarskie emocje. Teraz czas, by zadaniu sprostali Polacy. W piątek zaczynają się młodzieżowe mistrzostwa Europy, których finał odbędzie się w Krakowie!

To druga najważniejsza impreza piłkarska w Europie, a najważniejszy mecz tej imprezy zostanie rozegrany właśnie na stadionie Cracovii. To tu 30 czerwca w finale Euro 2017 zostanie wyłoniona najlepsza młodzieżowa drużyna w Europie.

Wielkie marzenia

– Jesteśmy w stanie zgarnąć złoto – zapowiadają Polacy i oczami wyobraźni już pewnie widzą się w ostatni dzień czerwca w tunelu prowadzącym na murawę stadionu Cracovii, a następnie wizualizują sobie wielkie świętowanie w okolicach Błoń i Wawelu. Szkopuł w tym, że takie marzenie mają również piłkarze 11 innych młodzieżowych reprezentacji, który zakwalifikowały się do turnieju.

Euro 2017 zainauguruje spotkanie Polska – Słowacja w Lublinie. Dwa dni później rywalizację zacznie bardzo mocna grupa, w której wystąpią Niemcy, Czechy, Dania i Włochy. Właśnie te zespoły będzie można zobaczyć w Krakowie w fazie grupowej.

W niedzielę przy Kałuży o godz. 20.45 Dania zmierzy się z Włochami, w środę (godz. 18) Niemcy zagrają z Danią, a w sobotę (godz. 20.45) Włosi z Niemcami. Ale to będzie dopiero rozgrzewka, bo później w grze zostaną najlepsze drużyny i… najlepsze stadiony. Półfinały zostaną rozegrane w Tychach i Krakowie (27 czerwca), a finał w Krakowie (30 czerwca).

Promocja Krakowa

Stadion Cracovii po niewielkich pracach jest już gotowy na międzynarodowe emocje. Zmodernizowano strefy wejść i ewakuacji, zamontowano system szybkiego umieszczenia flag i banerów, wprowadzono też udogodnienia w pomieszczeniach, które będą wykorzystywane do transmisji meczu.

Z kolei piłkarze nieopodal szlifują formę. Włosi mieszkają niedaleko Zamku Królewskiego i korzystają ze stadionu Wisły, Niemcy zdecydowali się na zakwaterowanie i treningi w Wieliczce, a Duńczycy trenują na obiekcie Hutnika.

– Traktujemy ten turniej jako niezmierne ważny element promocji naszego miasta. Zdrowy styl życia, rekreacja, sport, to są to elementy, których niezwykle brakuje mieszkańcom – podkreślał na konferencji prasowej Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

Na półfinał i finał na stadionie Cracovii biletów już nie ma, wciąż jednak można nabyć wejściówki na mecze grupowe.

 – Nawet UEFA jest zaskoczona zainteresowaniem turniejem wśród polskich kibiców – mówi doradca Jacka Majchrowskiego ds. MME Janusz Kozioł (więcej TUTAJ).

Dawid Nizioł

fot. KRKnews.pl