Aktualności Miasto Polecane

Wynajem mieszkania w Krakowie to koszmar! Para z Rosji dobitnie się o tym przekonała

– Mamy już tego serdecznie dość – mówi nam para Rosjan, który szukała lokum w Krakowie. Okazuje się, że niewielu ludzi potrafi tak skompromitować nasze miasto jak niektórzy wynajmujący mieszkania.

Kłamią, podkręcają zdjęcia do granic, nie dotrzymują słowa i sprawiają, że uczciwy wynajem mieszkania to droga przez mękę. Przekonali się o tym Iwan i Natasza, którzy przyjechali z Rosji.

W Krakowie pracują w dużej firmie, są informatykami. Nieźle zarabiają, więc na mieszkanie byli w stanie wydać łącznie nawet 3 tys. zł. Efekt? Masa problemów.

Kłamstwo, brud, zgrywanie głupa

– Wiele mieszkań nie odpowiadało standardowi ze zdjęć czy opisów – zauważa Natasza.

Za 3 tys. zł mieli prawo wymagać czegoś więcej niż rozsypujących się mebli, trzeszczącej podłogi czy niedomytej łazienki. Niestety, obejrzeli kilka dobytków i była to strata czasu, bo większość zdecydowanie odbiegała od ofert, której znaleźli w internecie.

Co więcej, na pierwszy miesiąc pobytu firma wynajęła im mieszkanie w nowym apartamentowcu w okolicach Galerii Krakowskiej. Tam też spotkało ich rozczarowanie.

– Meble były dość nowe, ale dobrych kilkanaście godzin zajęło nam wysprzątanie mieszkania. Nie wiem jak można wynajmować apartament w takim stanie?! Przypuszczam, że w takiej lokalizacji firma musiał zapłacić pewnie z 5 tys. i w tej cenie nikt nie mógł tego apartamentu ogarnąć? – kręci głową Rosjanka.

W końcu znaleźli coś przy ul. Mackiewicza. Gdy oglądali mieszkanie, wszystko wyglądało dość obiecująco: niezły standard i właściciel, który obiecał wysprzątać i zostawić wszystkie sprzęty oraz akcesoria, które widzą. Poprosił tylko o podpisanie umowy od razu, bo na co dzień mieszkał w Katowicach.

– Uwierzyliśmy mu, bo do tej pory spotykaliśmy wielu uczciwych Polaków. Gdy jednak wprowadziliśmy się, to w mieszkaniu było brudno, a szafki zostały opróżnione. Skompletowanie wszystkiego: od garnków po sztućce zajęło nam  blisko dwa tygodnie i kosztował kilkaset złotych. Co na to właściciel? Zgrywał głupa, że o żadnym sprzętach nie rozmawialiśmy – rozkłada ręce Natasza.

Ale to nie koniec…

W Krakowie takich problemów jest więcej. Często kłopot stanowi nie tylko zawyżona cena, ale też np. taki „komfort”… 

Kraków ;-)Lokal mieszkalny 2 pokoje, w tym jeden z aneksem kuchennym.Czynsz 1800 zł /miesiąckaucja: 2 miesięczny czynsz

Opublikowany przez Chujowe mieszkania do wynajęcia na 15 kwietnia 2017

… lub inne, trudne do przewidzenia obostrzenia.

Ta oferta wynajmu mieszkania wywołała burzę w internecie!

Okazuje się jednak, że problem obleśnych mieszkań za wyśrubowane kwoty jest ogólnopolski, a pokazuje to facebookowy fanpage “Chujowe mieszkania do wynajęcia”. Tam z kolei możemy znaleźć taką reklamę krakowskiego rynku nieruchomości…

Paweł pozdrawia z Krakowa a my życzymy udanej walki z niechcianym lokatorem 😉

Opublikowany przez Chujowe mieszkania do wynajęcia na 16 września 2015

Ponad połowa zirytowanych

Potwierdzeniem problemów podczas wynajmu są wyniki badań portalu Morizon.pl. Według nich najemców w wynajmowanych mieszkaniach najbardziej irytuje wysoka cena nieodpowiadająca warunkom (51% badanych), stare sprzęty i meble (49%) i łazienka do remontu (28%). Z kolei najemców w podejściu właścicieli najbardziej irytuje zatajanie niedogodności i usterek (35%), niezapowiedziane wizyty kontrolne (26%) i problemy z odzyskaniem kaucji (25%).

Inna sprawa, że najemcy sami nie potrafią być w porządku nawet wobec… innych najemców. Bałaganiarstwo współlokatorów irytuje 55% wynajmujących, kłótnie o sprzątanie 52%, a hałas 28%.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. Facebook Chujowe Mieszkania Do Wynajęcia