Miasto

Zabierz psa na wybieg pełen atrakcji

Krakowianie i ich czworonożni podopieczni mogą już korzystać z nowego psiego wybiegu przy ul. Kłosowskiego na os. II Pułku Lotniczego. Do dyspozycji są m.in. liczne urządzenia zabawowe dla psów, takie jak tory przeszkód z pni drzew, głazów kamiennych, rur betonowych, równoważnie, płotki, pochylnie, tunel, talerzyki i slalom. Inwestycję o powierzchni 3086 m² zrealizował Zarząd Zieleni Miejskiej. Potrzebne środki w wysokości 280 440 zł brutto pochodziły z budżetu ogólnomiejskiego.

Teren na os. II Pułku Lotniczego został wyposażony w niezbędne do funkcjonowania wybiegu urządzenia małej architektury, takie jak ławki, kosze na śmieci, kosze na psie odchody wraz z dystrybutorami, jak również szeroką gamę urządzeń zabawowych dla psów, psią toaletę oraz poidło z bieżącą wodą dla psów.

Atrakcyjność realizacji podnoszą również alejki wykonane z różnego rodzaju nawierzchni (piasek, drewno, żwir, kostka). Dodatkowo cały teren został w pełni zagospodarowany zielenią urządzoną – pnączami porastającymi ogrodzenie, drzewami i krzewami ozdobnymi. Jest to pierwsza tak kompleksowa realizacja psiego wybiegu. Obecnie na terenie Krakowa znajduje się 10 wybiegów na czworonogów.

(źródło: krakow.pl)

fot. Pixabay