Aktualności Miasto Polecane

Zakupy w niedzielę? Słowacja wróci do łask? W lipcu rusza autobus transgraniczny

Jeszcze kilka lat temu popularne były wyjazdy na zakupy na Słowację. Teraz mogą wrócić do łask ze względu na niedzielny zakaz handlu. A i dojazd będzie łatwiejszy, bo w lipcu rusza autobus transgraniczny.

W lipcu samorząd Województwa Małopolskiego uruchamia autobus transgraniczny, który będzie jeździć na Słowację z Zakopanego. Projekt nadzoruje wicemarszałek Grzegorz Lipiec (PO). W Suchej Horze autobus będzie skomunikowany ze słowackim autobusem lokalnym Sucha Hora – Zuberec – Zverovka w Dolinie Rohackiej. Dzięki temu będzie można dojechać do atrakcyjnych górskich szlaków turystycznych w słowackich Tatrach Zachodnich, którymi wyjdziemy na grań Rohaczów albo na Grzesia, Rakoń lub Wołowiec od słowackiej strony – czytamy w portalu PortEuropa.eu.

Do niedzielnych wyjazdów na Słowacje ma teraz zachęcać także możliwość zrobienia zakupów. W Suchej Horze w niedzielę otwarte są dwa sklepy spożywcze, nastawione głównie na Polaków. Mimo, że na Słowacji obowiązuje Euro, ceny niektórych produktów wciąż są atrakcyjne, a części z nich nie dostaniemy w polskich sklepach. A poza tym – zakupy mogą być tylko dodatkiem do atrakcyjnej widokowo wycieczki.

Sucha Hora jest też miejscem, które zainteresuje rolkarzy – a to ze względu na pobliską trasę rowerowo-rolkową Nowy Targ – Sucha Hora – Trstena.

Wyjazdy na zagraniczne zakupy to nie byłby jakiś wielkie ewenement. W minioną niedzielę wielu mieszkańców Szczecina udało się na zakupy do Niemiec. W miejscowości Locknitz, która od centrum Szczecina jest oddalona raptem o kilka kilometrów, w niedzielę można robić zakupy w dwóch supermarketach.

(wm)

fot. Dushan and Miae via Foter.com