Aktualności Lifestyle

„Zatrać się w zieleni”. Miejska akcja promująca wycieczki w plener

Spędzasz lato w mieście? Przyłącz się do akcji “Zatrać się w zieleni”, która promuje korzystanie z miejskich terenów zielonych w celach wypoczynkowych i rekreacyjnych.

– W te wakacje Kraków stawia na zieleń. Przez całe lato krakowianie będą mogli brać udział w wydarzeniach organizowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Są to trzy cykliczne akcje: Ćwicz w zieleni, Piknikuj w zieleni oraz Parkobus – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

Ćwicz w zieleni

W maju ruszyły bezpłatne zajęcia fitness na świeżym powietrzu – w czterech różnych lokalizacjach: park Jordana, park Kościuszki, park Bednarskiego i park Decjusza. Prowadzą je instruktorzy ze znanych krakowskich klubów fitness – All for body, GTX, Fit Mama – Dominika Szpik, Soul Fitness, Lans na balans – Daria Loferska, Active Women.

Oferta jest bardzo różnorodna – zajęcia biegowe, zajęcia dla mam, trening biegowy, spalacz tłuszczu, nordic walking, stretching, GTX, pilates oraz wiele innych. Zajęcia będą odbywać się w określone dni tygodnia oraz weekendowo podczas pikników.

Można się na nie zapisywać na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej, gdzie dostępny jest specjalny formularz.

Piknikuj w zieleni

Pikniki będą odbywać się w wakacje, w każdą sobotę oraz niedzielę w różnych krakowskich parkach. W lipcu: w sobotę w parku Bednarskiego, w niedzielę przy Zalewie Nowohuckim. W sierpniu: w sobotę w parku Bednarskiego, w niedzielę w parku Decjusza. We wrześniu: w sobotę na Plantach, w niedzielę w parku Kościuszki.

Podczas pikników każdy znajdzie coś dla siebie. Można brać aktywny udział w różnego rodzaju grach i zabawach – bule, minipiłka nożna, badminton itp. Podczas pikników odbywać się będą zajęcia fitness prowadzone przez wyżej wymienione kluby. Dostępna będzie także strefa relaksu z leżakami i kocami, na których będzie można wypoczywać. O podniebienie i żołądki zadbają food tracki, których w każdym parku będzie od kilku do kilkunastu.

Parkobus w zieleni

Nowością i wyjątkową atrakcją kampanii „Zatrać się w zieleni” jest Parkobus, który będzie kursował na wyznaczonych trasach i zabierał mieszkańców jednej części Krakowa do parku na drugim końcu miasta. Dzięki temu krakowianie i goście będą mogli poznać także inne parki, a nie tylko te w swojej najbliższej okolicy.

Parkobus będzie ekologiczny i specjalnie oznakowany. Będzie odjeżdżał z wybranych przystanków komunikacji miejskiej. Na miejscu będzie można wziąć udział w spacerze przyrodniczym i usłyszeć ciekawostki dotyczące fauny i flory.

Kursy:

  • 8 lipca: Krowodrza – Park Bednarskiego
  • 15 lipca: Bieżanów – Witkowice/Park Kościuszki
  • 22 lipca: Nowa Huta – Bagry
  • 5 sierpnia: Krowodrza – Bagry
  • 12 sierpnia: Bieżanów – Zalew Nowohucki
  • 19 sierpnia: Nowa Huta – Zakrzówek
  • 2 września: Nowa Huta – Park Bednarskiego
  • 9 września: Krowodrza – Zakrzówek
  • 16 września: Bieżanów – Zakrzówek

(wm, krakow.pl)