Aktualności Miasto

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. ZIKiT odpowiada przeciwnikom zmian

Już jutro przy placu Wszystkich Świętych odbędzie się kolejny protest przeciwników zmian w Strefie Płatnego Parkowania. Miasto zapewnia, że podstawowy postulat protestujących… stara się realizować od samego początku.

„Pragniemy zauważyć, że ten postulat staramy się realizować od początku wprowadzania zmian w SPP, jeśli tylko przepisy prawa na to pozwalają. ZIKiT-owi nie wolno interpretować przepisów w sposób dowolny, musimy działać zgodnie z literą obowiązującego prawa. Jednak w uzasadnionych przypadkach zawsze interpretujemy przepisy z korzyścią dla mieszkańców Krakowa. I dokładnie tak działamy wyznaczając szerokość chodników w strefie” – czytamy w miejskim komunikacie.

ZIKiT podkreśla – wszyscy jesteśmy równi.

„Protest jest tym bardziej niezrozumiały, że przez cały czas prowadzone są spotkania konsultacyjne w dzielnicach, w tym z mieszkańcami poszczególnych ulic, gdzie zachodzą zmiany, dzięki czemu podawana przez organizatorów protestu liczba 3000 miejsc jest już nieaktualna. Działania ZIKiT-u planowane są w taki sposób, aby zapewnić kompromis wszystkim krakowianom – tym, którzy korzystają z samochodów, pieszym, rowerzystom a także pasażerom komunikacji publicznej. Przecież te grupy nie są od siebie odseparowane – kierowcy również chodzą piechotą, rowerzyści jeżdżą tramwajami a pasażerowie KMK przesiadają się do samochodów. Dlatego domaganie się uprzywilejowania tylko jednej grupy, czyli kierowców, jest nie tylko niesprawiedliwe, ale obróci się przeciwko nim samym gdy tylko wysiądą z samochodu i skorzystają z innej formy transportu” – argumentuje miejska komórka odpowiedzialna za zmiany.

(wm, krakow.pl)