″Fałszywa pandemia″. Nietypowy billboard przy Zakopiance

fot. Facebook / Góral Info

Ten billboard musi zwracać uwagę kierowców. W Nowym Targu przy Zakopiance pojawił się duży banner z napisem ″Fałszywa pandemia″ – informuje portal Góral Info.

Banner nawiązuje do książki o tym samym tytule autorstwa dr Mariusza Błochowiaka. W publikacji ″Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy″ przekonuje, że epidemia koronawirusa to tylko wymysł.

″Nie ma epidemii ani pandemii koronawirusa. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju. Chociaż niektóre rejony świata mają większe problemy niż inne, nie wynika to jednak z większej śmiertelności koronawirusa jako takiego, ale z dodatkowych czynników, „podłoża”, na które natrafia wirus, jak np. duża ilość zakażeń szpitalnych, zły stan służby zdrowia, panika, struktura wiekowa społeczeństwa, stan zdrowia populacji itp. Myślę, że stanie się to jasne po lekturze tej książki. Zdaję sobie sprawę, że teza o braku pandemii może brzmieć dla niektórych zupełnie niewiarygodnie i rodzić dysonans poznawczy, ale każdy z Czytelników powinien zadać sobie pytanie, czy wierzy niezależnym i odważnym naukowcom, pomiędzy którymi są również światowej klasy specjaliści, i przedstawianym przez nich danym naukowym, czy rządowi, politykom i ich anonimowym ekspertom″ – czytamy we wstępie wspomnianej książki.

Billboard wywołuje spore zainteresowanie. Przypomnijmy, że powiat nowotarski znalazł się ostatnio w czerwonej strefie. W takiej sytuacji wprowadza się obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic wszędzie w przestrzeni publicznej. Wesela i imprezy rodzinne mogą się odbywać w grupie do 50 osób. Restauracje i gastronomia – tu obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Kościoły i miejsca kultu religijnego – maksymalnie 1 osoba na 4 mer kwadratowy i do 150 osób na zewnątrz.

Zobacz także