1 i 3 maja płatny postój w strefie płatnego parkowania

Pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania w Krakowie będzie płatne w długi weekend majowy. Związane jest to z nowymi zasadami obowiązującymi na tym obszarze od połowy ubiegłego roku. 

Przypominamy, że 1 i 3 maja będą obowiązywać opłaty za parkowanie w strefie.  Niedostosowanie się do tych zasad grozi nałożeniem opłaty dodatkowej – w wysokości 250 zł (w przypadku dokonania płatności w ciągu 7 dni będzie ona obniżona do 150 zł).

 – Jeśli ktoś zechce się wybrać w te dni gdzieś do centrum miasta i zaparkuje samochód w strefie płatnego parkowania, to musi pamiętać, że strefa wtedy obowiązuje, zatem trzeba uiścić opłatę za parkowanie – przypomina ZDMK.

Zgodnie z obowiązującą od ubiegłego roku uchwałą Rady Miasta Krakowa opłaty za parkowanie nie są pobierane w niedziele, a także w Nowy Rok, drugi dzień Wielkiej Nocy, Wszystkich Świętych, w wigilię, a także pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia.

Obszar płatnego parkowania w Krakowie obowiązuje od poniedziałku do soboty w godz. 10.00–20.00, Opłata w podstrefie A za godzinę postoju wynosi 6 zł, w podstrefie B – 5 zł, a w podstrefie C – 4 zł.

1140 mandatów jednego dnia w Strefie Płatnego Parkowania. Kierowcy zapomnieli o zmianie przepisów

Najnowsze

Co w Krakowie