„16 lat prezydentury Majchrowskiego to bardzo dobry czas dla miasta” [wywiad]

Kraków to miasto, które powinno w niedalekiej perspektywie przystąpić do budowy metra. Zbiega się to zresztą z oczekiwaniami mieszkańców – mówi nam Miłosz Motyka, szef Forum Młodych Ludowców, który będzie odpowiadał za kampanię samorządową Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Naszym kandydatem na prezydenta Krakowa jest Jacek Majchrowski. Mocno namawialiśmy go do startu. 16 lat prezydentury to był bardzo dobry czas dla miasta – dodaje Motyka w rozmowie z Łukaszem Mordarskim.

KRKnews: Będzie pan odpowiadał za kampanię samorządową PSL. Jaka to będzie kampania?

Miłosz Motyka: To będzie dynamiczna i aktywna kampania. To nasi samorządowcy odpowiadają za rozwój małych ojczyzn i to oni będą w centrum naszej kampanii. Chcemy pokazać ich dokonania co udowodni, że nasza formacja polityczna jest godna zaufania. Chcemy też dalej zmieniać wizerunek PSL, odkłamywać fałszywe stereotypy i reagować na kłamstwa i oszczerstwa, które się ze strony PiS-u na pewno pojawią. Nie damy się też zapędzić w narożnik, będziemy aktywnie napierali swoim przekazem.

A w Krakowie?

Chcemy pokazać, że PSL jest partią ogólnonarodową. W końcu „ludowy” to znaczy „powszechny”. Bardzo mocno w swoim programie „Rzeczpospolita samorządowa” postawiliśmy na rozwój zielonej energii, co w kontekście Krakowa jest szczególnie ważne. Uważamy też, że Kraków to miasto, które powinno w niedalekiej perspektywie przystąpić do budowy metra. Zbiega się to zresztą z oczekiwaniami mieszkańców.

Miłosz Motyka, szef Forum Młodych Ludowców

Na co przede wszystkim zwrócicie uwagę?

Mocny nacisk położymy też na komunikację internetową. Dla nas to w tym momencie jedyne medium, w którym możemy pokazać swoją ofertę programową. Telewizja „publiczna” nie realizuje swojej misji i tutaj na dotarcie do wyborców niestety nie będziemy mogli liczyć.

Pan zwrócił uwagę na siebie ogólnopolska akcją #samiswoi, w której wytyka pan ile zarabiają ludzie związani z PiS w spółkach skarbu pastwa. Bardzo zdenerwował pan rządzących?

Bardzo się cieszę, że prezes Kaczyński osobiście się pod naszą akcją podpisał. Bo to pod jej presją musiał się ugiąć i zapowiedzieć zakaz startu dla radnych zasiadających w radach nadzorczych i zarządach spółek skarbu państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego. Czekamy na realizację tego postulatu, bo ewidentnie wywołał on popłoch wśród „samych swoich”.

Są tu istotne dwie kwestie – albo prezes Kaczyński nie panował nad swoją partią i dopiero po naszej akcji zdecydował się na taki ruch, albo o wszystkim doskonale wiedział i pozwolił, kontrolowanie, swoim radnym przytulać potężne kwoty a na ich miejsce wprowadzi kolejnych „samych swoich”.

Swoim działaniem obnażyliśmy przede wszystkim obłudę i hipokryzję PiS-u. Nie dbam o to, jak odbierają to ci, których to dotyczy. Szli w końcu do wyborów z ustami pełnymi frazesów o „służbie”, a wyszli z głośnym okrzykiem „kasa i spółki”.

Miłosz Motyka

Władysław Kosiniak Kamysz byłby dobrym prezydentem Krakowa?

Władysław Kosiniak-Kamysz to polityk, który jest najmłodszym liderem spośród wszystkich partii politycznych.  A mimo to pełnił już ważne funkcje w samorządzie, gdyż był radnym Krakowa, kierował z sukcesami trudnym resortem a teraz jest jednym z najaktywniejszych posłów. Na pewno czas przyniesie mu wiele wyzwań, w mojej ocenie byłby bardzo dobrym premierem.

Czyli nie chce być prezydentem miasta?

Od początku mówiliśmy, właściwie jako pierwsza partia polityczna, że naszym kandydatem na prezydenta Krakowa jest Jacek Majchrowski. Mocno namawialiśmy go do startu. Władysław Kosiniak-Kamysz z sukcesami realizuje się na ogólnopolskiej scenie politycznej.

„Naszym kandydatem” oznacza także „najlepszym”?

Kraków, jak każde miasto, ma swoje problemy, ale wynika to z tego, że bardzo szybko się rozwija. Potężna w tym zasługa mieszkańców, przedsiębiorców, ale i sprawnie działającego magistratu. 16 lat prezydentury Jacka Majchrowskiego to był bardzo dobry czas dla miasta, co potwierdzali w kolejnych wyborach jego mieszkańcy.

Rozmawiał Łukasz Mordarski

Zdjęcia pochodzą z Facebooka Miłosza Motyki

Zobacz także:

„PO nie ma nawet dobrego kandydata na szefa partii, a co dopiero na prezydenta Krakowa”

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie