16-latka przechodziła po pasach. Niestety, doszło do tragedii

Musisz przeczytać

16 wypadków, 17 rannych i 2 osoby zmarłe – to drogowy raport z Majówki. Do tragicznych wydarzeń doszło z udziałem pieszych. 
 
Od 30 kwietnia do 3 maja nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało ponad 1400 małopolskich policjantów ruchu drogowego.
 
– Szczególnym nadzorem objęta została popularna Zakopianka. Działania miejscowych jednostek Policji wspierała tam Sekcja Kontroli Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji  w Krakowie. Z kolei do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oddelegowano dwie załogi policjantów ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy przez cały weekend nadzorowali ruch w rejonie Morskiego Oka – informuje policja.
 
Funkcjonariusze drogówki reagowali na wykroczenia drogowe, przede wszystkim na nadmierną prędkość (policjanci prowadzili tzw. kaskadowy pomiar prędkości), wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem, przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami. Zwracali także uwagę na przestrzeganie zasad związanych z zagrożeniem epidemicznym. 
 
– Od 30 kwietnia do 3 maja 2021 roku na terenie województwa małopolskiego doszło do 16 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 17 zostało rannych. Ponadto ujawniono ponad 80 osób prowadzących pojazd po wpływem alkoholu oraz 4 osoby kierujące pod wpływem narkotyków – informuje policja.
Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło w piątek w miejscowości Mszana Dolna (pow. limanowski). Jak wstępnie ustalono kierująca (lat 50) pojazdem marki Kia potrąciła małoletnią pieszą (lat 16), która przechodziła po wyznaczonym przejściu dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń ciała piesza zmarła w pierwszej dobie w szpitalu.
 
Do kolejnego wypadku śmiertelnego doszło w niedzielę tj. 2 maja 2021 roku o godz. 22:55 w miejscowości Olszówka (pow. limanowski). Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący (lat 20) pojazdem marki Opel potrącił pieszego (lat 43) poruszającego się lewą stroną drogi. W wyniku odniesionych obrażeń ciała pieszy poniósł śmierć na miejscu.
Policja i prokuratura prowadzą w tych sprawach śledztwa ustalając szczegółowe okoliczności tragicznych zdarzeń.
 
W ubiegłym roku podczas weekendu majowego, w analogicznym okresie, tj. od 30 kwietnia do 3 maja 2020 roku na małopolskich drogach doszło do 13 wypadków, w których 2 osoby zmarły , a 12 zostało rannych.
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca