17 tysięcy biało-czerwonych flag na 17. rocznicę Święta Flagi

Musisz przeczytać

Z okazji 17. rocznicy Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, harcerki i harcerze z ZHP Chorągwi Krakowskiej oraz Okręgu Małopolskiego ZHR rozdadzą 17 tysięcy biało-czerwonych flag. Dostarczą je pierwszym 1700 Małopolanom, którzy zgłoszą się poprzez internetowy formularz. Flagi RP ufundował wojewoda małopolski.

Aby otrzymać flagę, należy zgłosić się przez formularz: http://bit.ly/zglos-sie-po-flage.
Zgłoszenia przyjmowane są od 17 do 23 kwietnia 2021 roku.

Dystrybucja flag odbędzie się w terminie od 26 kwietnia do 1 maja 2021 roku. Przez sześć dni harcerki i harcerze z ZHP Chorągwi Krakowskiej i Okręgu Małopolskiego ZHR będą rozwozić 1700 flag po całej Małopolsce, przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa dot. epidemii COVID-19.

„1700 flag na 17. rocznicę Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej” to kolejna, wspólna inicjatywa wojewody małopolskiego oraz małopolskich harcerzy. W ubiegłych latach, w ramach radosnego świętowania Dnia Flagi, został pobity rekord Guinnessa na najdłuższą flagę Rzeczypospolitej Polskiej.

– Kontynuując służbę podczas pandemii, harcerscy wolontariusze po raz kolejny chcą dotrzeć ze swoją pomocną dłonią wszędzie tam, gdzie jest potrzebna. Tym razem harcerki i harcerze zapukają do państwa domów z naszą biało-czerwoną, by szerzyć ideę radosnego patriotyzmu i zachęcić do wspólnego świętowania – podkreśla
phm. Maja Pawińska, ZHP Chorągiew Krakowska.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca