170 osób na bierzmowaniu pod Krakowem! I to w czasach pandemii. Sprawą zajmie się policja

Musisz przeczytać

Jak poinformował portal limanowa.in policja sprawdza zgłoszenia mieszkańca Krakowa o złamaniu zasad reżimu sanitarnego w czasie uroczystości bierzmowania w parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

30 listopada w parafii pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odbyło się bierzmowanie, w którym miało uczestniczyć ok. 170 osób!

„O tym, że w świątyni prawdopodobnie dojdzie do złamania zasad reżimu sanitarnego mundurowych miał powiadomić mieszkaniec Krakowa. – 15m2 na osobę oznacza, że kościół powinien mieć powierzchnię minimum 600m2. Łatwo sprawdzić na Google, że ma mniej – informuje w mediach społecznościowych autor filmu, na którym zarejestrowano fragment kościelnej uroczystości” – czytamy w portalu.

Tutaj można zobaczyć fragmenty uroczystości:

"Reżim sanitarny" w Kościele – materiał nadesłany przez sfrustrowanego obywatela

❌Równi wobec prawa versus ci równiejsi❌Film nadesłany przez sfrustowanego obywatela. Mszana Dolna – tu 29.11 policja wystawiła 6 radiowozów, aby nie dopuścić do protestu 3 osób – "Weto dla zabijania gospodarki/Solidarni z Warszawą" ❗ Za uzasadnienie komendant mszańskiej policji podał informację, że wszystkie zgromadzenia są nielegalne (opisywaliśmy wydarzenie na naszym profilu). Kolejnego dnia w tej samej miejscowości odbywa się bierzmowanie, w trakcie którego ludzie tłumnie zgromadzili się w jednym miejscu bez zastosowania żadnej z zasad reżimu sanitarnego. Materiał nie ma na celu atakowania wiernych, tylko postawienia pytania – dlaczego w świetle prawa mamy do czynienia z równymi i równiejszymi? Dlaczego prawo "pana Wiesia", o którym pisał Bartek Zobek działą tak wybiórczo?

Posted by Strajk Kobiet Podhale on Tuesday, December 1, 2020

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca