Koniec z ławkami za ćwierć miliona zł? Powstaje Katalog Mebli Miejskich

Przedstawiciele branży, eksperci i wykonawcy mogą wziąć udział w konsultacji roboczej wersji dokumentu Katalog Mebli Miejskich.

Pamiętacie ławkę na placu Biskupim za 230 tys. zł? Ten katalog ma sprawić, by do tak wielkich wydatków już nie dochodziło.

Ławka na Placu Biskupim za kosmiczną cenę? Sprawa ma trafić do prokuratury!

Katalog ma na celu określenie standardów estetycznych i ekonomicznych mebli miejskich, takich jak ławki, kosze, stojaki, słupki itp., umieszczanych w przestrzeni publicznej Krakowa, związanych z inwestycjami realizowanymi przez różne jednostki gminne lub współfinansowanymi z budżetu miasta.

„Opracowanie ma charakter otwarty, w przyszłości możliwe będzie jego modyfikowanie/uzupełnianie o nowe elementy. Zawarte w katalogu elementy należy traktować jako przykładowe, obrazujące sposób i możliwości wykonania. Zakłada się również, iż na podstawie katalogu możliwe będzie dokonywanie zakupów w ramach dostępnej oferty, z zachowaniem zasad konkurencyjności lub indywidualne wykonanie i dostawa danego elementu zgodnie z obowiązującymi przepisami np. w zakresie zamówień publicznych” – informują urzędnicy.

Cel konsultacji to doradztwo w zakresie zaproponowanych w katalogu rozwiązań, a także doprecyzowanie opisów poszczególnych elementów, które w przyszłości mogą być wykorzystane przy przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Chętni, którzy chcą pomóc urzędnikom, szczegóły znajdą TUTAJ.

 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie