200 tysięcy drzew, metro, bon na 600 zł. Prezydent Miszalski pisze do mieszkańców Krakowa

Prezydent Miasta Krakowa, Aleksander Miszalski, rozesłał list do mieszkańców, w którym podzielił się swoimi planami na przyszłość. Zapowiedział m.in. rozpoczęcie budowy metra w ciągu najbliższych czterech lat. Obiecał, że każdy mieszkaniec będzie miał do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej nie więcej niż 500 metrów, oraz planuje zasadzenie 200 000 drzew. Miszalski ogłosił także wprowadzenie bonu na sport i kulturę o wartości 600 dla młodych mieszkańców Krakowa. 

W liście prezydent podkreśla, że priorytetem jest poprawa komunikacji publicznej, co ma umożliwić sprawne poruszanie się po mieście. Zaznacza, że w ciągu najbliższych czterech lat rozpocznie się budowa metra. Dodatkowo, Miszalski obiecuje, że każdy mieszkaniec Krakowa będzie miał nie więcej niż 500 metrów do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej.

Dla poprawy jakości życia mieszkańców, prezydent planuje zwiększenie wydatków na zakup terenów pod nowe parki i skwery. Ponadto, zapowiada wspólne zasadzenie 200 000 drzew, co ma na celu przyspieszenie rozrostu zielonych płuc miasta. „Dla dobrego samopoczucia mieszkańców ważna jest obecność terenów zielonych, dlatego miasto zwiększy wydatki na wykup terenów pod nowe parki i skwery. Dodatkowo, aby zielone płuca Krakowa szybciej się rozrastały, zasadzimy wspólnie 200 000 drzew” – pisze prezydent. 

Miszalski kładzie również duży nacisk na zdrowie i kulturę. Wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku, będą mogli skorzystać z bonu na sport i kulturę o wartości 600 złotych. Dla młodych osób, prezydent planuje wprowadzenie programów wspierających rozwój i dostęp do opieki medycznej. Seniorzy natomiast będą mogli korzystać z Centrów Aktywności Seniora, które miasto planuje rozwijać.

Prezydent deklaruje wykorzystanie potencjału Krakowa poprzez współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i edukatorami. Zamierza wspierać rozwój nowych kwalifikacji zawodowych oraz pomagać absolwentom w wejściu na rynek pracy. „Chcę wykorzystać potencjał Krakowa z myślą o jego mieszkańcach. Zacieśniając współpracę z krakowskimi uczelniami i przedsiębiorcami, miasto będzie rozwijać nowe tory kierunków, których absolwenci są potrzebni na rynku pracy, a przedsiębiorcy zyskają nową, wykwalifikowaną kadrę” – deklaruje Miszalski. 

Aleksander Miszalski apeluje do mieszkańców o aktywne uczestnictwo w życiu miasta. Zachęca do udziału w konsultacjach dotyczących Planu Ogólnego dla miasta, który jest aktualnie opracowywany. Dokument ten określi przyszłość różnych stref miasta – mieszkalnych, handlowych, usługowych i przemysłowych. Konsultacje potrwają do 28 czerwca, a swoje uwagi można zgłaszać poprzez formularze dostępne na stronie internetowej Krakowa oraz w Urzędzie Miasta.

 – Proszę o Państwa aktywność, bo to pierwszy z wielu ważnych w tej kadencji samorządu dokumentów, które określą przyszłość Krakowa na najbliższe lata. To w nim rozstrzygniemy jakiej zabudowy i usług nasze najbliższe sąsiedztwo potrzebuje. Wspólnie możemy sprawić, by Kraków był miastem, z którego możemy być dumni – kończy swój list Aleksander Miszalski. 

Patrycja Bliska 

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie