248 meczów kipiących emocjami, a to nie koniec! [wideo]

W miniony weekend speed-balliści z całej Polski walczyli o najlepsze miejsca na podium w czasie II Mistrzostw Polski w Speed-ball. Zwycięzcy Turnieju Open zakwalifikowali się do udziału w Mistrzostwach Świata w Egipcie.

Wydarzenie zostało rozplanowane na weekend 23-24 września. W mistrzostwach brała udział ponad setka zawodników z całej Polski. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona była z podziałem na wiek zawodników i zawodniczek. Zawodnicy walczyli o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas – super solo.

Najwięcej emocji towarzyszyło rozgrywkom w Turnieju OPEN, który kwalifikował do udziału w Mistrzostwach Świata. Do walki o podium zakwalifikowali się najlepsi speed-balliści w kraju.

W turnieju wystartowało 26 zawodników i zawodniczek z różnych sekcji w Polsce. Jego zwycięzcy to: Martyna Dudek, Gabriella Lopez, Katarzyna Pawlaczyk, Zbigniew Bizoń, Przemysław Wolan, Rafał Druzgała.

„To był długi, męczący i trudny weekend dla zawodników. W ciągu dwóch dni zawodów rozegranych zostało 248 meczów. Mistrzostwa za nami, ale to nie koniec emocji. Za niecały miesiąc sześcioosobowa reprezentacja wylatuje na tydzień do Egiptu, by tam walczyć o podium na mistrzostwach świata – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń, Speed-Ball Polska.

 „W tym sezonie jesteśmy doskonale przygotowani, po zeszłorocznych mistrzostwach świata w Tunezji mamy na koncie pierwsze medale, czujemy że możemy zawalczyć o złoto. To z czym się borykamy to fundusze. Wyjazd reprezentacji Polski do Egiptu to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nasi sportowcy na miejscu potrzebują tylko absolutnego minimum. Zakwaterowanie na czas mistrzostw, przeloty, podstawowe zaopatrzenie w sprzęt w Egipcie. Miesiące treningu w Polsce muszą zaprocentować na turnieju, ale żeby tak się stało musimy tam po prostu być – puentuje całą sprawę Przemysław Wolan-prezes stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Speed-Ball Polska uruchomiło zbiórkę na portalu https://zrzutka.pl/sbp

Pomóc można nie tylko za pośrednictwem wpłat, istnieją możliwości współpracy i wsparcia sportowców poprzez pomoc w transporcie wsparciu w zakwaterowaniu czy zabezpieczeniu ich pobytu na miejscu.

Speed-Ball w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie od trzech lat. W tym czasie udało się na naszej ziemi zorganizować dwukrotnie mistrzostwa kraju. Wśród światowej czołówki coraz wyraźniej dobijamy się o swoje czego dowodem jest pięć kompletów brązowych medali we wszystkich kategoriach jakie udało się nam zdobyć podczas czempionatu w Tunezji.

dn, ip

zdjęcie tytułowe / Speed-ball

Najnowsze

Co w Krakowie