2,5 mln zł na ścieżki rowerowe

Musisz przeczytać

Do końca tego roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wyremontuje kilka ważnych dróg rowerowych w Krakowie. Wszystko dzięki temu, że rower miejski został uruchomiony w trybie koncesji, zamiast w przetargu.

Prace już się rozpoczęły. Obecnie trwa wymiana nawierzchni na drodze rowerowej na ul. Lubomirskiego (od ul. Rakowickiej do szkieletora). Zakończył się za to remont ścieżki na ul. Kapelanka (od ul. Słomianej do ul. Brożka) oraz na ul. Brożka (w rejonie ul. Borsuczej).

Remonty polegają na wymianie zniszczonej i mało komfortowej nawierzchni ścieżek rowerowych (np. kostki) na nową, asfaltową. W następnej kolejności tego typu prace zostaną wykonane na ulicach: Powstańców Śląskich (od ul. Kamieńskiego do wysokości ul. Parkowej), Młyńskiej (od Ronda Polsadu do Ronda Młyńskiego), Bora Komorowskiego (od str. ul. Wiślickiej do ul. F. Kniaźnina) oraz Armii Krajowej (od torów kolejowych do ul. Zarzecze).

Ponadto w planach jest remont: ścieżki na ul. Lublańskiej (od nr 20 do Al. 29 Listopada), fragment Młynówki Królewskiej (wzdłuż ul. Podchorążych), drogi rowerowej na ul. Warszawskiej (od ul. Filipa do ul. Szlak). W planach jest również wyznaczenie przejazdów rowerowych na al. Pokoju (przy skrzyżowaniu z ul. Ofiar Dąbia) oraz remont kontrapasa na ul. Batorego. 

(wm, krakow.pl)

fot. Rowerowa Polska

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca