Od 27 lipca jeździmy nową nitką al. 29 Listopada. Ale to nie koniec utrudnień

W środę, 27 lipca 2022 roku, kierowcy pojadą  nowo wybudowaną jezdnię al. 29 Listopada na odcinku od Węgrzeckiej do Banacha. W tym czasie rozpocznie się przebudowa istniejącego pasa drogowego

Ta informacja ucieszy wszystkich kierowców na północy Krakowa. Od środy, 27 lipca od godz. 7.00 ruch samochodowy zostanie przeniesiony na nowo wybudowaną jezdnię al. 29 Listopada na odcinku od granicy do Banacha. Wykonawca zajmie się robotami na starym pasie drogowym. Tu prace, a więc przebudowa instalacji, zmiana poziomu drogi, ułożenie podbudowy i asfaltu, mają potrwać do kwietnia 2023 r.

Kierowcy muszą pamiętać, iż w miejscu przekierowania ruchu drogowego na nowo wybudowany odcinek asfaltu wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h, zaś na pozostałym odcinku ograniczenie do 50 km/h. Dojazd do ul. Belwederczyków zostanie zapewniony przez tymczasowy wjazd zlokalizowany na południe od istniejącego wjazdu.

Ruch pieszy zostanie przeniesiony na nowy odcinek chodnika oraz tymczasowy ciąg za pomocą barier drogowych. W ciągu nowego odcinka zostanie zlokalizowane tymczasowe przejście dla pieszych w rejonie ul. Belwederczyków, które będzie również umożliwiało dojście do tymczasowych przystanków komunikacji miejskiej. Utrzymany będzie również ruch pieszy na odcinku od ul. Belwederczyków do ul. Witkowickiej po zachodniej stronie al. 29 Listopada.

Drogowcy planują również w sierpniu  oddać do ruchu nowo wybudowany fragment jezdni na odcinku od Banacha do Kuźnicy Kołłątajowskiej.

(JS)

 

Najnowsze

Co w Krakowie