29-latek w rękach policji. Miał zamordować 3 osoby!

Musisz przeczytać

Podpalił budynek, w którym spłonęły trzy osoby. Tatrzańscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o potrójne zabójstwo, jakiego dopuścił się w sobotę w Zakopanem. Grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Budynek (były pensjonat) w zimie był miejscem noclegu osób bezdomnych.  Strażacy po opanowaniu pożaru rozpoczęli poszukiwanie ewentualnych ofiar. Niestety, znaleźli w zgliszczach trzy niezidentyfikowane ciała. 

– Grupa policjantów z prokuratorem i biegłym  z zakresu pożarnictwa przeprowadziła oględziny pogorzeliska. Już wstępie podejrzewano podpalenie, na co wskazywały zabezpieczone pozostałości substancji łatwopalnej. Pożar wybuchł w wejściu i na szlakach komunikacyjnych budynku odcinając drogę ucieczki pokrzywdzonym – informuje policja.

Rozpoczęło się śledztwo. Policjanci sprawdzali  różne tropy, analizowali przebieg wcześniejszych interwencji w pustostanach, przesłuchiwali świadków oraz weryfikowali zapis kamer monitoringu miejskiego. Po kilkudziesięciu godzinach podejrzenia kryminalnych padły na 29–latka, który przyjechał do  Zakopanego z województwa mazowieckiego.

– Sprawdzono jego alibi i ewentualne powiązania z domniemanymi ofiarami pożaru. Po skompletowaniu  materiału dowodowego policjanci zatrzymali go w niedzielę przed południem w Zakopanem. Następnie został doprowadzony do miejscowej prokuratury, gdzie  usłyszał  zabójstwa trzech osób poprzez podpalenie budynku  i spowodowanie pożaru. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. 29-latkowi grozi  kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie – podają policjanci.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, wyjaśniane są okoliczności zdarzenia  i trwa ustalanie danych personalnych ofiar tragicznego w skutkach pożaru. 

ip

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca