Sport

3 minuty i 52 sekundy – tyle czasu zajęło biegaczom…

Tylko 3 minuty i 52 sekundy trwała rejestracja uczestników do Kraków Business Run 2018. W siódmej edycji biegu już 2 września wystartuje 5500 biegaczy, którzy pomogą osobom niepełnosprawnym ruchowo.

– Nie spodziewaliśmy się, że pobijemy rekord, jaki w Krakowie padł w ubiegłym roku. Mimo zwiększenia puli dostępnych miejsc listę startową zapełniliśmy jednak o minutę szybciej! Rejestracja trwała jedynie 3 minuty i 52 sekundy – to dla nas najlepszy dowód na to, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się Kraków Business Run – mówi Agnieszka Pleti z Fundacji Poland Business Run.

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run, która odbywa się jednocześnie w 7 miastach. Pomysł narodził się jednak w Krakowie, dlatego nie dziwi, że właśnie tutaj co roku cieszy się wielką popularnością.

Kraków Business Run jest sztafetą biznesową, w której każdy zespół liczy po 5 zawodników, jednak to też przede wszystkim bieg charytatywny. W tym roku pobiegnie między innymi dla Sylwii Kokot, u której konieczna była amputacja nogi przeprowadzona ze względu na złośliwy nowotwór. Sylwia ma 22 lata i po wielu miesiącach leczenia aktualnie wszystko jest na dobrej drodze – dziewczyna ma nadzieję nie tylko “stanąć na nogi”, ale również dzięki protezie myśleć o planowaniu przyszłości.

Poland Business Run 2018 jednocześnie odbędzie się w kilku miastach – oprócz Krakowa będą to: Poznań, Katowice, Łódź, Warszawa, Wrocław, Gdańsk i Lublin. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami – pobiegła w niej ogromna liczba aż 20135 osób. Udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.