3 mln za wynajem toalet na ŚDM!

Blisko 3 mln złotych będzie kosztowało Kraków zapewnienie podczas Światowych Dni Młodzieży dostępu do przenośnych toalet. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozstrzygnął przetarg na dostawę około 2 tys. toi toi’ów na czas ŚDM. Wygrała tańsza z ofert, zaproponowana przez warszawską firmę TOI TOI sp. Z o.o.

W przetargu organizowanym przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wzięły udział zaledwie dwie firmy, które zaproponowały zbliżone oferty. Pierwsza – i zwycięska, oferta warszawskiej firmy TOI TOI, opiewała na kwotę 2,9 mln złotych. Druga oferta zaproponowana przez firmę WC Serwis z Zabrza była warta 3,2 mln złotych.

Wciąż trwają poszukiwania dostawcy toalet, które staną na krakowskich Błoniach i w Campusie Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką. Ten przetarg jest organizowany przez Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży, który nie podaje jednak ani ilości potrzebnych toalet, ani kwoty za jaką zostaną one wynajęte.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się pod koniec lipca. Szacuje się, że do Krakowa może przyjechać około 2,5 mln pielgrzymów z całego świata.

(pt)

 Witty Name via Foter.com / CC BY

Najnowsze

Co w Krakowie