300 miejsc pracy! Duża firma zainwestuje w Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie

Bitpanda zainwestuje 10 mln euro w Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie, w którym zatrudni 300 specjalistów.

„Centrum Technologii i Innowacji Bitpandy (Innovation&Technology Hub) zatrudni 300 wysokiej klasy programistów i inżynierów IT. Jednostka będzie prowadzona przez współzałożyciela i CTO Bitpandy Christiana Trummera. Zespół będzie odpowiedzialny za realizację ambitnych projektów firmy, zmierzających do redefinicji rynku inwestycji w oparciu o nowatorską technologię i jasne zasady” – informuje firma.

Bitpanda wkrótce zaoferuje dostęp przez swoją platformę do inwestycji w akcje i fundusze ETF, co – jak podkreślono – zasadniczo wpłynie na demokratyzację dostępu indywidualnych inwestorów do globalnych rynków finansowych.

„Zlokalizowanie pierwszego Centrum Technologii i Innowacji Bitpandy w Krakowie, mieście światowej klasy deweloperów, z jego żywą sceną technologiczną, położonym tak blisko Wiednia, było dla nas jasnym wyborem. Liczymy, że Centrum pomoże nam przyciągnąć utalentowanych pracowników, którzy razem z Bitpandą będą tworzyć innowacje na najwyższym, światowym poziomie” – dodał współzałożyciel i CTO Bitpandy Christian Trummer, cytowany w komunikacie.

Bitpanda to wiodąca europejska cyfrowa platforma inwestycyjna.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie