32-letnia krakowianka była bezlitosna. Doprowadziła seniorki do rozpaczy

Brała na celownik starsze kobiety i wyłudziła od nich co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Teraz 32-latce z Krakowa grozi do ośmiu lat więzienia.

W czerwcu do krakowskiego mieszkania 69-latki weszła kobieta, pod pretekstem skorzystania z toalety. Następnie przeszukała i okradła mieszkanie. Złodziejka zabrała gotówkę, kosztowności oraz dokument należący do starszej pani, powodując straty w wysokości ponad 7,5 tysięcy złotych.

– Z kolei 12 października na telefon 87-letniej mieszkanki Krakowa zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę, przekazała seniorce nieprawdziwą informację jakoby wnuczka starszej pani była sprawczynią wypadku i potrzebowała pieniędzy na kaucję. 87-latka uwierzyła w fikcyjną opowieść i przekazała 31 tysięcy złotych oszustce, która zjawiła się w jej mieszkaniu, przekonana, że przekazuje pieniądze policji i w ten sposób ratuje krewną – podaje policja.

25 października niemal identyczną historię usłyszała przez telefon 70-letnia mieszkanka Krakowa. Także w tym przypadku seniorka dała się oszukać i przekazała 15 tysięcy złotych kobiecie.

– Poszkodowane seniorki, które straciły oszczędności życia, zgłosiły się do krakowskiej policji. Funkcjonariusze ustalili, że za tymi przestępstwa stoi ta sama osoba – 32-latka z Krakowa. W ubiegłym tygodniu, w godzinach porannych funkcjonariusze pojechali do jednego z mieszkań w Podgórzu, gdzie zatrzymali kobietę oraz przeszukali jej mieszkanie, w którym zabezpieczyli m.in. telefony komórkowe, gotówkę oraz złotą biżuterię – podaje policja.

Kobieta trafiła na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Odpowie za  kradzież i oszustwa, grozi jej do 8 lat więzienia.

Najnowsze

Co w Krakowie