„Jego muzyka nigdy nie zginie”. A Pan Marek zgarnia wejściówki

Pan Marek z Krakowa zgarnął dwie wejściówki na koncert Hansa Zimmera, który 30 maja odbędzie się w Krakowie. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy.

Poniżej prezentujemy argumenty, którymi nasz Czytelnik nas przekonał. Oto treść maila pana Marka:

„Kim dla ludzi jest Hans Zimmer? A może ważniejsze pytanie kim dla mnie jest Hans Zimmer że tak bardzo chce mieć możliwość chociaż z daleka ale zobaczyć i przede wszystkim usłyszeć go na żywo?

Tak naprawdę moja fascynacja jego muzyką zaczęła się ( nieświadomie jeszcze wtedy) już w podstawówce ( aktualnie mam 29 lat), gdy razem z klasą wybraliśmy się na szkolną wycieczkę do kina na film Król Lew. Piękna opowieść Disneya, ze wspaniałym dubbingiem, animacją ale przede wszystkim o czym dowiadujemy się już na samym początku – muzyką. Nie będę kłamał że w wieku bodajże 7 lat w tej animacji urzekła mnie wtedy tylko muzyka i tylko na nią zwróciłem uwagę- jednak film bardzo długo był moim top 1 ( do tej pory często lubię do niego wracać) a bardzo duży sukces film zawdzięcza właśnie muzyce.

Kompozytorem i jego muzyką  zacząłem się mocniej interesować po tym jak oglądnąłem film „gladiator”. Bodajże 3 lata temu udało mi zasiąść w Tauron Arenie na festiwalu filmowym i oglądać ten film z muzyką na żywo- coś wspaniałego.

Nie wiem jak Hans to robi ale jest pierwszym  z trzech kompozytorów, który do tej pory przy słuchaniu jego muzyki powodował występowanie dreszczy na ciele. ( poza Hansem udaje się to w moim przypadku tylko duetowi Thomasowi Bergsonowi i Nickowi Phoenixowi komponującymi pod szyldem Two steps from Hell).

Hans towarzyszy mi w chwilach zwątpienia, radości, nawet w trakcie joggingu ustawiam playlistę bazując w większości na jego twórczości. Dzięki niemu udało mi się pokonać pierwszy półmaraton w 2014 roku w Krakowie ( muzykę z Króla Artura Knight March na ostanich kilometrach puszczana kilkakrotnie dała mi takiego kopa że udało się dobiec). Dzięki temu sukcesowi do dziś biegam półmaratony a w tym roku staram się zdobyć koronę ( 3 półmaratony za mną zostały jeszcze 2 w tym roku) i zawsze na mojej playliście jest miejsce dla Hansa. 

Z jego genialnych utworów uwielbiam również muzykę z takich filmów jak:

Kod da Vinci,Rush, Helikopter w ogniu, Incepcja, nieśmiertelne Mission Impossible, Ostatni samuraj, Pearl Harbor czy genialny Batman Początek (świat w univesum DC nie należał do moich ulubionych, ale muzyka Hansa oraz gra Christiana Bale’a robiła swoje). Oczywiście jest to kilka najulubieńszych.

Zakładając że jednak dotarliście do końca moich „wypocin” 😛 Pewnie zastanawiacie się czemu skoro lubię Hansa nie zakupiłem biletu w tym roku, albo w poprzednim gdy również odwiedzał Polskę. Powód jest bardzo prosty i prozaiczny, zawsze wypadały jakieś inne ważniejsze wydatki, i zawsze powtarzałem sobie że następnym razem sobie już nie odmówię.

Gdy zobaczyłem waszą wiadomość że można wygrać u Was wejściówki na Hansa prawie podskoczyłem n krześle:) Stwierdziłem że nie będę bawił się w wymyślane wierszyków bo jest to oklepane, każdy umie skleić pare  linijek żeby się rymowały. Żeby nie być gołosłownym:

Od Gladiatora wszystko się zaczęło,

niczym hipnoza mnie ogarneło,

to jego tonów składanie,

niczym anielskich chórów śpiewanie,

pytacie kto to taki tak komponuję?

No przecież nie ja, ja tylko nasłuchuje.

W Niemczech urodzony,

Talentem muzycznym obdarzony.

Hans jego imię,

Jego muzyka nigdy nie zginie.

Tylko mam nadzieję że bardziej docenicie szczerość jaką się podzieliłem. Jeśli nie posłuchacie moich argumentów może przeważy ostateczny głos, osoby której głosu nie odważycie się podważyć (ja bym nie potrafił :))

Pozdrawiam serdecznie Marek z Krakowa”.

Zwycięzcy gratulujemy!

Hans Zimmer w Polsce:

26 maja 2017 – ERGO ARENA Gdańsk/Sopot

28 maja 2017 – Atlas Arena, Łódź

30 maja 2017 – TAURON Arena Kraków

Bilety do nabycia na www.eventim.pl

Więcej informacji na www.jvsgroup.pl / facebook.com (JVS Group PL).

(ip)

Zobacz także:

„Jego muzyka nigdy nie zginie”. A Pan Marek zgarnia wejściówki

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie