Bądźcie ostrożni! Fałszerze wyłudzają pieniądze w cwany sposób. I są skuteczni!

Wikipedia

Piękny wygląd? Kapitalna lokalizacja? Bardzo niska cena? W tej sytuacji powinna nam się włączyć szczególna czujność, bo w internecie pojawiły się fałszywe oferty wynajmu apartamentów w Zakopanem na okres świąteczno-noworoczny.

Prezentowane miejsca są bardzo atrakcyjne wizualnie, znajdują się w centrum Zakopanego, a cena jaką trzeba zapłacić za ich wynajem jest bardzo konkurencyjna.

Warunkiem skorzystania z promocyjnych cen, jest konieczność szybkiej wpłaty całości kwoty za rezerwację.

Przed takimi ofertami policja jednak ostrzega.

„Okazuje się, że oferowane apartamenty są klasyczną próbą wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wirtualne pensjonaty”. Strony internetowe „atatry.pl” oraz „bliskotatr.eu” zostały stworzone wykorzystując zdjęcia oraz szczątkowe dane rzeczywistych, legalnie działających firm z terenu Zakopanego oraz innych części Polski, stąd sprawdzenie zawartych tam danych w dostępnych rejestrach, może u niektórych osób nie wzbudzić podejrzeń.

W rzeczywistości jednak nie mają one nic wspólnego z wynajmem apartamentów. Funkcjonariusze ze swej strony podjęli stosowne czynności, jednocześnie apelując o nie wpłacanie pieniędzy na konta dostępne na w/w stronach” – podaje policja.

Funkcjonariusze przestrzegają, by zachować czujność i wszelkimi dostępnymi sposobami sprawdzać, czy strona internetowa zawierająca oferty wynajmu nie stanowi próby wyłudzenia pieniędzy.

Okazuje się także, że zawodną metodą jest opieranie się na opiniach internautów dostępnych na stronie, gdyż mogą być one spreparowane przez samych oszustów.

O wszystkich próbach oszustwa należy informować policję.

dn, kwp

zdjęcie tytułowe / fot. Wikipedia

Zobacz także