500+ to nie jest, ale… Ciekawy pomysł dla najmłodszych krakowian!

Musisz przeczytać

Niektórzy jeszcze dobrze nie rozgoszczą się w swoim nowym domu, a już otrzymają prezent od Urzędu Miasta Krakowa. Nowo narodzone dzieci na przywitanie ze światem dostaną „Krakowską wyprawkę”.

To zestaw akcesoriów, które przydadzą się każdemu maluchowi i jego rodzicom.

Co znajduje się w zestawie? Body, czapka, kocyk, grzechotka, książeczka, karta biblioteczna i informator krakowskiej rodzin.

– Za pomocą „Krakowskiej wyprawki” symbolicznie witamy najmłodszych mieszkańców naszego miasta w społeczności krakowian. Chcemy podkreślić wyjątkowość szczególnego momentu urodzin nowych obywateli Krakowa. Mali krakowianie to nasza przyszłość, nadzieja i nowa energia. I zależy nam, by już od najmłodszych lat budować lokalną świadomość i tożsamość – stąd upominki o tak mocno krakowskim charakterze – podkreśla Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Aby otrzymać „Krakowską wyprawkę” rodzice lub opiekunowie prawni nowo narodzonego krakowianina powinni zameldować dziecko w Krakowie na pobyt stały podczas rejestracji dziecka w wybranym Urzędzie Stanu Cywilnego (ul. Lubelska 27 lub Os. Zgody 2) oraz podpisać stosowną zgodę na dostarczenie pakietu.

„Krakowskie wyprawki” będą dostarczane przez kurierów bezpośrednio na adres zameldowania dziecka, podany przez rodziców lub opiekunów prawnych.

dn, krakow.pl

zdjęcie tytułowe / fot. krakow.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca