500 plus. 30 kwietnia mija ważny termin dla otrzymujących świadczenie wychowawcze

Chcesz nadal dostawać 500 plus na dziecko? Bez żadnej przerwy? Jeśli do tej pory nie złożyłeś wniosku o przyznanie tego świadczenia wychowawczego, musisz to zrobić dzisiaj.

30 kwietnia to ważny termin dla rodzin korzystających z 500 plus. Do te dnia trzeba złożyć wniosek o przyznanie tego świadczenia wychowawczego, jeśli nie chcemy mieć przerwy w przelewach na konto.

Przyznane już świadczenie 500 plus wypłacane jest do końca maja. Od 1 lutego można było składać wnioski na dalszy okres. I jeśli ktoś złożył taki wniosek do 30 kwietnia, w czerwcu – w normalnym terminie – dostanie 500 złotych na konto. Jeśli do 30 kwietnia wniosku nie złoży, w czerwcu pieniędzy nie otrzyma.

Ale spóźnialscy mają szanse na to, by nie stracić tych pieniędzy. Osoby, które złożą wnioski między 1 maja a 30 czerwca, dostaną 500 plus w lipcu lub sierpniu, z wyrównaniem od czerwca.

Ci którzy, nie zdążą z wnioskiem do 30 czerwca, stracą 500 plus. Będą je dostawać dopiero od momentu, kiedy złożą wniosek.

Jak złożyć wniosek przez internet?

 

Wniosek bez wychodzenia z domu można złożyć:

  • za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej 25 banków, które dołączyły do programu (zobacz listę banków)
  • w przypadku osób posiadających tzw. Profil zaufany ePUAP lub podpis elektroniczny:
    • za pomocą portalu EMP@TIA prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (zobacz instrukcję)
    • za pomocą Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS
    • za pomocą elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej – ePUAP.

Jak będą przyjmowane wnioski papierowe?

 

Od 1 kwietnia wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć także drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Ze względu na stan epidemii i wstrzymanie bezpośredniej obsługi mieszkańców wniosek będzie można wrzucić do specjalnych skrzynek na urzędową korespondencję, wystawionych we wszystkich lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa.

Papierowe wnioski są wyłożone w siedzibie UMK na ul. Stachowicza 18 oraz na os. Zgody 2. Można je również pobrać ze strony internetowej serwisu sprawyspoleczne.krakow.pl i wydrukować.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie