Ufff, koniec zamieszania! To już pewne – Kraków będzie miał nowe tramwaje

Już wydawało się, że umowa będzie podpisana, po czym znów dochodziło do nagłego zwrotu akcji i wszystko wywracało się do góry nogami. Teraz jednak wszystko wydaje się być zaklepane – wkrótce Kraków będzie miał nowe tramwaje.

We wtorek MPK podpisało umowę z konsorcjum firm Solaris Bus & Coach SA i Stadler Polska, która obejmuje dostarczenie 35 pojazdów, z możliwością zamówienia kolejnych 15.

– To oznacza, że już wkrótce na kolejnych liniach będą przewozić pasażerów nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje. Nowe tramwaje są w Krakowie potrzebne, bo cały czas rozwijamy sieć torowisk. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie prac przy budowie linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej – zaznacza prezydent Jacek Majchrowski.

Tramwaje będą mieć długość 33,4 metra, klimatyzację, automaty biletowe, ładowarki USB, monitoring, oświetlenie ledowe, wnętrza oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej złożony z głosowego zapowiadania przystanków i tablic, wyświetlających trasę przejazdu. W każdym z tramwajów zostanie zamontowana specjalna platforma, która ułatwi wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach.

Pierwsze  tramwaje powinny pojawić się w Krakowie w przyszłym toku.

dn, krakow.pl

zdjęcie tytułowe / fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie