65 lat Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Dziś zaczynają się obchody

Już dziś, (piątek, 18 maja) od godziny 10:00 do 13:15 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy al. Al. 29 Listopada 46 odbywać się będą uroczyste obchody Jubileuszu 65-lecia Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Gościem specjalnym będzie Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin.

Prelekcje dotyczyć będą m.in. współpracy nauk biologicznych, technicznych i informatycznych, a także nowoczesnych metod nauczania uniwersyteckiego z wykorzystaniem technik informacyjnych i współpracy Uczelni z administracją rządową i samorządową oraz gospodarką. 

Program

 

Jubileusz został objęty patronatem honorowym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi, Wojewodę Małopolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa- Jacka Majchrowskiego, Przewodniczącego KRASP oraz Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa.

Dodatkowo, w ramach obchodów Jubileuszu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w dniach od 10 do 14 czerwca w Centrum Kongresowym UR (al. 29 Listopada 46) odbędzie się też międzynarodowa konferencja naukowa CEECHE – „Central and Eastern European Conference on Health and the Environment – Environmental and health issues in fast changing economies”, organizowana przez Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja, we współpracy z Louisiana State University i Związkiem Uczelni InnoTechKrak (AGH, PK, UR). Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę.

CEECHE 2018 w Krakowie skoncentruje się na zanieczyszczeniu powietrza, trwałych zanieczyszczeniach organicznych, zanieczyszczeniach w kopalniach i obiektach wojskowych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także podkreśli badania związane z toksykologią środowiskową i mechanicznymi badaniami biologicznymi, ryzykiem chorób i interwencją podejścia do poprawy zdrowia. Ponadto omówione zostaną nowe technologie w zakresie ochrony środowiska, podejścia do oceny ryzyka, skutki społeczno-gospodarcze i polityczne.

(ip)

fot. Uniwersytet Rolniczy

Najnowsze

Co w Krakowie