72-latek chciał zdjęcie z niedźwiedziem? Relacje są różne, ale skończyło się bardzo źle

Musisz przeczytać

72-latek został ugryziony w nogę przez niedźwiedzia. Jak do tego doszło? Głos w sprawie zabrał Tatrzański Park Narodowy. – Niedźwiedź został zaskoczony w zaroślach kosodrzewiny. Do tej sytuacji prawdopodobnie w ogóle by nie doszło, gdyby nie silny wiatr, który osłabił czujność zwierzęcia – wyjaśnia TPN.

Zdarzenie miało miejsce w rejonie Doliny Chochołowskiej. Nieodpowiedzialy turysta i tak miał szczęście, bo sytuacja mogła skończyć się dużo gorzej.

– W reakcji obronnej niedźwiedź ugryzł mężczyznę w nogę i uciekł. W skutek zdarzenia turysta z poranioną nogą został przewieziony przez ratowników TOPR do zakopiańskiego szpitala, skąd po opatrzeniu niegroźnych ran, został wypuszczony do domu. Nieprawdą jest, że niedźwiedź był głodny i zaatakował w celu żerowania na człowieku, jak podaje lokalna prasa – informuje TPN.

Część redakcji podaje, że turysta chciał sobie zrobić zdjęcie z niedźwiedziem. TPN podkreśla, że było inaczej.

– Nieprawdą jest, że osoba, która doznała urazu robiła tzw. „selfie” z niedźwiedziem. Nieprawdą jest, że turysta wędrował szlakiem. Przed publikacją prosimy dziennikarzy o sprawdzenie u źródła. Rozpowszechnianie tego typu informacji może wyrządzić krzywdę niedźwiedziom tworząc niebezpieczne stereotypy. Przypominamy, że w Tatrzańskim Parku Narodowym obowiązuje zakaz schodzenia z wyznaczonych szlaków turystycznych. Od lat podkreślamy, że jest to zachowanie szkodzące przyrodzie i narażające siebie na różne niebezpieczeństwa, w tym spotkanie z dzikimi zwierzętami – zaznacza TPN.

jk

fot. zdjęcie poglądowe

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca