73. Tour de Pologne z finałem w Krakowie

Kraków kolejny rok z rzędu będzie gościł metę wyścigu Tour de Pologne. Kolarze zawitają do stolicy Małopolski 18 lipca, będą mieli do pokonania 25-kilometrowy odcinek jazdy indywidualnej na czas. W 73. Edycji TDP weźmie udział w sumie 200 kolarzy, którzy w ciągu siedmiu dni pokonają 1168 kilometrów.

Tegoroczny wyścig rozpocznie się 12 lipca w Radzyminie. Pierwszym etapem będzie trasa do Warszawa licząca 138 km długości. Następnie przez Tarnowskie Góry, Katowice, Zawiercie, Nowy Sącz, Rzeszów, Wieliczkę, Zakopane i Bukowinę Tatrzańską dotrą do Krakowa, gdzie rozegrany zostanie ostatni – 7 etap wyścigu, który będzie indywidualną jazdą na czas.

Podobnie jak w poprzednich latach, wyścigowi będą towarzyszyły również imprezy towarzyszące: Tour de Pologne Amatorów oraz Nutella Mini Tour de Pologne. Po zakończeniu rywalizacji mężczyzn rozpocznie się wyścig kobiet, które zmierzą się na trzech etapach: Zakopane – Zakopane 100 km, Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska 78 km i Bukowina Tatrzańska – Bukovina Resort 4 km (jazda indywidualna na czas).

(pt)

fot. paisleyorguk via Foter.com / CC BY

Najnowsze

Co w Krakowie