73. Tour De Pologne wjedzie do Krakowa!

Znamy szczegóły krakowskiego finału 73. Tour De Pologne. Kolarze będą rywalizowali o zwycięstwo pod Wawelem 18 lipca. Start wyścigu zaplanowano sześć dni wcześniej. Rywalizacja rozpocznie się od etapu Radzymin – Warszawa a zakończy „czasówką” w Krakowie.

Kraków nieprzerwanie od 2008 roku gości finałowy etap Tour De Pologne. W tym roku, ze względu na sierpniowe Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro, rywalizacja rozpocznie się odrobinę wcześniej niż zazwyczaj – 12 lipca. Zmagania rozpoczną się od etapu Radzymin – Warszawa, by następnie przenieść się na południe Polski. Kolarze w ciągu kilku dni odwiedzą m.in. Wieliczkę, Chrzanów, Nowy Sącz, Wieliczkę, Zakopane, Bukowinę Tatrzańską oraz Kraków, gdzie zakończą rywalizację.

73. Tour de Pologne zakończy się 18 lipca w Krakowie. W czwartek, 30 czerwca odbyła się uroczysta prezentacja ostatniego VII etapu tegorocznego wyścigu, podpisana została także umowa Gminy Miejskiej Kraków z firmą Lang Team o współpracy przy organizacji tej imprezy w naszym mieście w 2016 roku.

W wyścigu wystartuje w sumie 18 zawodowych ekip kolarskich należących do UCI World Teams oraz siedem, które otrzymały tzw. dzikie karty – wśród nich znalazła się reprezentacja Polski. W sumie na starcie stanie około dwustu kolarzu, a wśród nich faworyt polskich kibiców, Rafał Majka.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, ostatni etap wyścigu zaplanowano w Krakowie, gdzie rozegra się rywalizacja „na czas”. Kolarze wystartują z Rynku Głównego, by następnie al. Mickiewicza wyruszyć w kierunku ul. Konopnickiej i dalej przez ul. Kamieńskiego i Wielicką, do Wieliczki, gdzie zawodnicy zawrócą w stronę Krakowa i niemal tą samą trasą dojadą do Rynku Głównego.

W czasie krakowskiego etapu 73. Tour De Pologne należy spodziewać się sporych utrudnień w ruchu, które mogą pojawić się na trasie wyścigu. Ulice, którymi będą jechali kolarze, podobnie jak w poprzednich latach, będą wyłączone z ruchu samochodowego.

(pt)

fot. paisleyorguk via Foter.com / CC BY

Najnowsze

Co w Krakowie