Nowe tramwaje dla Krakowa coraz bliżej!

W zakładzie Stadler w Siedlcach trwają intensywne prace nad zabudową gotowych stalowych członów tramwajów, które w przyszłym roku będą dostarczone do Krakowa.

Na zaawansowanym etapie są prace przy pierwszym z 50 nowych tramwajów dla Krakowa. W polakierowanych pudłach kolejnych wagonów są obecnie montowane szyby, podłoga oraz inne elementy wyposażenia wnętrza. – To oznacza, że zamówienie jest realizowane zgodnie z planem, a pierwszy nowy tramwaj zostanie dostarczony do Krakowa już w styczniu 2020 roku – wyjaśnia Marek Gancarczyk, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Przypomnijmy, że realizowany kontrakt obejmuje dostawę 50 nowych niskopodłogowych tramwajów. Będą one mieć długość 33,4 metra. Zostaną wyposażone w klimatyzację, monitoring, ledowe oświetlenie wnętrza oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej złożony z głosowego zapowiadania przystanków i tablic wyświetlających trasę przejazdu.

fot. MPK Kraków

W każdym z tramwajów zostanie zamontowana specjalna platforma, która ułatwi wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach. W środku znajdą się także automaty biletowe, w których pasażerowie za bilet zapłacą nie tylko monetami, ale także kartą płatniczą. Z myślą o użytkownikach smartfonów w pojeździe do dyspozycji będą porty USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych.

Najnowsze

Co w Krakowie