94 dyrektorów szkół i przedszkoli otrzymało akty nominacji (galeria)

94 osoby odebrały akty powierzenia funkcji dyrektora w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, poradniach i ośrodkach. Wiele z nich ma już za sobą doświadczenie dyrektorskie.

26 sierpnia w magistracie odbyło się uroczyste wręczenie aktów powierzeń osobom, które 1 września obejmą stanowiska dyrektorów krakowskich szkół, placówek i przedszkoli. Podziękowania odebrali dotychczasowi dyrektorzy, odchodzący na emeryturę lub kończący w tym roku swoją kadencję.

W wydarzeniu wzięły udział Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki oraz Anna Domańska, dyrektor Wydziału Edukacji UMK.

– Ostatnie lata to trudny czas dla osób odpowiedzialnych za edukację: strajki, pandemia, wojna w Ukrainie, mnóstwo reform i zmian programowych, a to wszystko wymaga od dyrektora szybkiego i sprawnego dostosowania szkoły do zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości. Dziękuję dyrektorom, którzy zdecydowali się kontynuować służbę na tym stanowisku, i gratuluję odwagi tym, którzy podjęli się tego zadania po raz pierwszy. To dzięki państwa wysiłkom Kraków znajduje się w czołówce miast, które zapewniają dzieciom i młodzieży najwięcej edukacyjnych szans – powiedziała Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki

Jak informuje magistrat „co roku dla osób, które pomyślnie przeszły postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora szkoły, przedszkola lub placówki, miasto organizuje uroczystość, podczas której wręczane są akty powierzenia tej funkcji”

fot. krakow.pl

Z kolei 36 ustępujących dyrektorów odebrało listy z podziękowaniami za dotychczasową służbę.

 – Kandydaci przystępujący do konkursu na dyrektora szkoły muszą m.in. przedstawić koncepcję funkcjonowania i rozwoju placówki, którą chcą kierować. Zgodnie z przepisami kadencja dyrektora szkoły trwa pięć lat – informuje magistrat.

Najnowsze

Co w Krakowie