Ogromne zainteresowanie „Czaniecką Piątką”. Limit miejsc już wyczerpany

To doskonały sposób, by poczuć miłość do biegania lub przetestować swój organizm na krótkim, ale intensywnym dystansie. 20 października, jako impreza towarzysząca Cracovia Półmaratonowi Królewskiemu, wystartuje „Czaniecka Piątka”. Zainteresowanie przebiegnięciem tego dystansu było tak duże, że zapisy zostały już zamknięte.

Żaden zawodnik ani pasjonat biegania nie zaczynał przygody z tą dyscypliną od półmaratonu czy maratonu. Najpierw są krótkie przebieżki, następnie trochę dłuższe treningi, aż w końcu pierwszy start. A wtedy doskonałym dystansem okazuje się właśnie 5 km.

W Krakowie z tą trasą będzie można zmierzyć się 20 października podczas „Czanieckiej Piątki”. Nie będzie to jednak zwykły bieg, ale zawody, podczas których biegacze mogą poczuć się jak profesjonalni zawodnicy. Start zlokalizowano bowiem u stóp TAURON Areny Kraków, największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce, a finiszować biegacze będą w wyjątkowej scenerii – w blasku świateł na płycie głównej wewnątrz przyciemnionej TAURON Areny Kraków.

Limit zgłoszeń do „Czanieckiej Piątki” wynosi 1500 osób i został już wyczerpany, tym samym zapisy się zakończyły. W imprezie mogą wziąć udziały osoby od 13. roku życia. Start o godz. 10 z ul. Lema przed TAURON Areną Kraków, wraz z półmaratończykami. Trasę należy pokonać w regulaminowym limicie czasu – do 40 minut od przekroczenia linii startu.

Sponsorem tytularnym rywalizacji tradycyjnie już towarzyszącej Cracovia Półmaratonowi Królewskiemu są Czanieckie Makarony Sp. z o.o.