A jednak wróci zdalna nauka? Jutro rząd ogłosi decyzję

Musisz przeczytać

Jeszcze kilka dni temu, już po dużym wzroście zakażeń koronawirusem, rząd zapewniał, że nie będzie powrotu do zdalnej nauki. Dziś z kręgów rządowych płynie coraz więcej sygnałów, że jednak zdalne nauczanie zostanie wprowadzone jako element zapobiegania dalszym zakażeniom.

Przed otwarciem szkół od 1 września ostrzegali epidemiolodzy. Rządzący zignorowali te alarmy i twierdzili, że szkoły nie staną się ogniskami zakażeń. Nadal tak twierdzą, choć wszystko wskazuje na to, że obecnie to dzieci są głównymi roznosicielami wirusa, choć same nie chorują i nie mają objawów.

Na sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział konferencję prasową, na której poinformuje o nowych obostrzeniach dotyczących edukacji. Jak podaje RMF, rząd rozważa powrót do zdalnej nauki. W pierwszej kolejności miałyby zostać zamknięte uczelnie, potem szkoły ponadpodstawowe. A to oznacza, że na zdalną naukę przechodziliby studenci i starsi uczniowie. Powód? Zamknięcie szkół dla najmłodszych wiązałoby się z tym, że w domu musiałby zostać jeden z rodziców, a to prowadziłoby do częściowego lockdownu.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca