A4 Kraków – Katowice: Nie będzie trzeciego pasa

Musisz przeczytać

Autostrada A4 nie będzie miała trzeciego pasa, ani na całej długości, ani na odcinku z Mysłowic do Katowic – informuje portal Obserwator Gospodarczy. Zarządca nie dogadał się w tej kwestii z rządem.

Od wielu lat mówi się, że trzeci pas na 60-kilometrowym odcinku A4 z Krakowa na Śląsk jest konieczny. Poszerzenia drogi jednak nie będzie, bo spółka Stalexport Autostrada Małopolska, która zarządza odcinkiem oraz rząd nie doszli do porozumienia w tej kwestii. Kością niezgody była konieczność przedłużenia koncesji na użytkowanie drogi.

Stalexport otrzymało koncesję na użytkowanie w 1997 roku na 30 lat. Oznacza to, że kończy się ona w 2027 roku. Rząd nie zgodził się na przedłużenie koncesji w wyniku czego plan rozbudowy autostrady upadł i przez najbliższe siedem lat A4 będzie nieposzerzona – informuje Obserwator Gospodarczy.

Po fiasku tych negocjacji Stalexport złożył propozycję budowy trzeciego pasa na 10-kilometrowym odcinku z Mysłowic do Katowic. Pas miałby powstać tylko w kierunku Katowic.

Z powodu pandemii koronawirusa nie doszło do spotkania w tej sprawie. Wiadomo jednak, że ministerstwo nie zgadza się na takie rozwiązanie twierdząc, że budowa dodatkowe pasa w jedną stronę mija się z celem.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca