Abp Marek Jędraszewski: księża i chodzący do kościoła nie powinni popierać Donalda Tuska

„– Dramatyczny czas aktualnych zmagań o prawość, o wierność, o to, aby słowo nasze było „tak – tak, nie – nie”, o życie nienarodzonych, o właściwe rozumienie małżeństwa i rodziny – mówił metropolita krakowski w kontekście proaborcyjnych deklaracji politycznych lidera partyjnego, który uważa się za katolika, a który cieszy się poparciem wielu ludzi chodzących do kościoła, także księży”. Taki cytat z kazania abpa Marka Jędraszewskiego publikuje krakowska kuria metropolitalna. Nazwisko lidera politycznego nie pada, ale nie trudno się domyślić, że chodzi o Donalda Tuska.

O tym, że księża i chodzący do kościoła nie powinni popierać lidera Platformy Obywatelskiej, abp Jędraszewski mówił w czasie Mszy św. w ramach formacji stałej kapłanów sprawowanej w kaplicy Ośrodka Totus Tuus w Zembrzycach. – Toczymy bój nie z ludźmi, ciągle i do końca zatroskani o ich zbawienie, ale z zakusami diabła – mówił metropolita krakowski podkreślając, że kapłani są szczególnymi uczestnikami duchowych zmagań o wierność, o głoszenie Ewangelii całemu stworzeniu. Jego zdaniem w centrum tych zmagań w Polsce jest postać św. Jana Pawła Wielkiego, a atakując Ojca Świętego, uderza się w polski naród i jego tożsamość. 

Według metropolity krakowskiego, drugi przedmiot duchowych zmagań to obojętność na Boga i na wymiar eschatologiczny. – Dramatyczny czas aktualnych zmagań o prawość, o wierność, o to, aby słowo nasze było „tak – tak, nie – nie”, o życie nienarodzonych, o właściwe rozumienie małżeństwa i rodziny – mówił abp Jędraszewski przypominając „proaborcyjne deklaracje polityczne lidera partyjnego, który uważa się za katolika, a który cieszy się poparciem wielu ludzi chodzących do kościoła, także księży”.

(red)

14 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie