Abp Marek Jędraszewski o „zbezczeszczeniu” pomników tęczową flagą: „Uszanujcie nasze świętości”

Musisz przeczytać

– Nie depczcie przeszłości naszych ołtarzy. Uszanujcie nasze świętości, uszanujcie nasze świętości i religijne, i narodowe – apelował abp. Marek Jędraszewski podczas mszy świętej odprawionej w kościele Mariackim w Krakowie w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W ten sposób odniósł się do „zbezczeszczenia pomnika Chrystusa Zbawiciela” w Warszawie i „profanacji pomnika warszawskiej Syrenki”. Kilka dni temu na tych pomnikach aktywiści LGBT umieścili tęczowe flagi.

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył mszy świętej odprawionej wieczorem 1 sierpnia 2020 roku w kościele Mariackim w Krakowie w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Metropolita krakowski odniósł się homilii do akcji aktywistów LGOTĘ, w ramach której na kilku pomnikach w Warszawie zawieszono tęczowe flagi. Nazwał to zbezczeszczeniem i profanacją pomników, a samych inicjatorów akcji – przedstawicielami „nowej, wrogiej chrześcijaństwu ideologii”.

Posted by Johnbob & Sophie Press on Tuesday, July 28, 2020

Arcybiskup Jędraszewski mówił m.in. o wielkim bólu, który jest reakcją na „sponiewieranie i zbezczeszczenie pomnika Chrystusa Zbawiciela”, do którego doszło przed kilkoma dniami w Warszawie. Metropolita krakowskie stwierdził, że tych aktów dokonali „przedstawiciele nowej, ale równie wrogiej chrześcijaństwu ideologii; ludzie, którzy czują wsparcie wielkich tego świata na zewnątrz Polski, ale także wewnątrz naszego kraju i przez to czują się bezkarni; czynią to w imię głoszonej przez siebie tolerancji, postępu, równości”. – W obliczu tego co przeżywamy prosimy: uszanujcie nasze świętości, uszanujcie nasze świętości i religijne, i narodowe – apelował abp Marek Jędraszewski wskazując, że profanacji uległ także pomnik warszawskiej Syrenki.

– Nie depczcie przeszłości naszych ołtarzy – prosił słowami Adama Asnyka metropolita krakowski. – Raz jeszcze proszę tych wszystkich, którzy w imię antychrześcijańskich ideologii chcą zburzyć ten ład duchowy naszej Ojczyzny, ład z trudem i poświęceniem budowany od chrztu Mieszka w 966 r. Uszanujcie nas w imię prawdziwej tolerancji, w imię uznania tego kim jesteśmy jako polski naród, w imię tego klucza, by zrozumieć nasze dzieje, klucza, którym jest Jezus Chrystus. Uszanujcie nas. Mamy do tego święte prawo – apelował abp Marek Jędraszewski.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca