Absurd podczas głosowania do rad dzielnic! Ktoś ma specyficzne poczucie humoru

fot. Bogusław Świerzowski, krakow.pl

Frekwencja w wielu miejscach była tragiczna, często jednocyfrowa, a to oznacza, że głosowali tylko ci, którzy akurat przechodzili obok lokalu wyborczego i postanowili się trochę ogrzać. A jakby tego było mało, niektórzy kandydaci nie dostali nawet jednego głosu!

Niewiele osób poczuło potrzebę wypełnienia obywatelskiego obowiązku np. w jednym z obwodów w Nowej Hucie, gdzie frekwencja wyniosła… 2,68 proc. Do wydania gotowych było 1270 kar, a pobrano 34. Bardziej zdyscyplinowany okazał się elektorat Michała Gajdy, który pokonał Teresę Ziebę 19 do 13 (dwa głosy oddano nieważne).

Dyscypliny i mobilizacji zabrakło za to kilku kandydatom, którzy nie otrzymali… żadnego głosu. Albo więc mamy do czynienia z ludźmi niesamowicie samokrytycznymi, albo po prostu ktoś zapomniał im powiedzieć, że wybory odbywają się właśnie w tą niedzielę. Jest jeszcze jedna opcja – ci kandydaci postanowili się wykazać dość specyficznym poczuciem humoru.

W efekcie pan Daniel Malada z Krowodrzy, Krystian Szczerkowski z Bronowic, Grzegorz Fros i Krzysztof Walecki ze Wzgórz Krzesławickich, Katarzyna Nenko z Dębnik czy Aleksander Serafin z Podgórza Duchackiego przeszli do historii wyborów do rad dzielnic, bo są już pewni, że nikt nigdy nie będzie miał od nich gorszego wyniku.

Z innego powodu duma musi rozpierać Józefa Szubę z Nowej Huty, który zgarnął blisko 95 proc. głosów. Łącznie uzbierał ich 521, a rywale odpowiednio 18 oraz 10.

Tam emocji nie było, co innego w Podgórzu Duchackim, gdzie padł remis! Anna Moskalewicz-Dudek i Janusz Satko-Skawiński otrzymali po 39 głosów i w związku z tym będzie dogrywka. Nie, na szczęście dogrywki nie będzie. Ktoś zlitował się nad mieszkańcami oraz miejskim budżetem i zwycięzcę demokratycznie wylosowano, a została nim Moskalewicz-Dudek.

A, bo w tej całej gorączce wyborczej byśmy zapomnieli – poniżej znajdziecie wszystkie wyniki wyborów do rad dzielnic:

Kto będzie rządził w dzielnicach? Mamy wyniki wyborów!

sz

Zobacz także