Absurd w Wieliczce. Płatna toaleta w… przychodni

Chcesz skorzystać z toalety oczekując w kolejce do lekarza? Płać! W jednej z przychodni w Wieliczce za skorzystanie z łazienki trzeba od niedawna płacić 1 zł.

Na niecodziennie rozwiązanie zdecydowano się w budynku Specjalistycznego Publicznego Zespołu Lecznictwa Otwartego w Wieliczce przy ul. Szpunara 20. Każdy, kto chce skorzystać z toalety, musi zapłacić 1 zł.

– Jest to absurd gdyż dla wielu starszych osób tego typu kwota jest za wysoka. W ośrodku często, pomimo tego, że się jest zapisanym na określoną godzinę czas oczekiwania to 2-3 godziny. Dodatkowo osoby ze schorzeniami np. urologicznymi będą skazane na ponoszenie wysokich opłat, ponieważ mają potrzebę korzystania w tego miejsca częściej. Nie wspomnę o małych dzieciach, które czekać na załatwienie swojej potrzeby nie mogą – zwraca uwagę Agnieszka Frąk z portalu Życie Wieliczki.

Na drzwiach zostały zainstalowane automaty do pobierania opłat. W czwartek nastąpiła awaria jednego z nich i pracownica tego ośrodka pobierała pieniądze. Docelowo opłata ma być uiszczana za pomocą żetonów odbieranych w informacji.

fot. Życie Wieliczki

Co na to pacjenci? „Niech jeszcze postawią ochroniarza i bramki i jak na lotnisku” – pisze jedna z czytelniczek portalu. „Żetony, klucze, a może jeszcze aparat do otwierania drzwi na odciski palców? W dużych sklepach są bezpłatne toalety, w biurach, sądach, urzędach, tak nakazuje prawo. Tym bardziej w obiektach służby zdrowia. A to, że korzystają różni ludzie, to też normalne” – dodaje inna.

(wm)

fot. beltz6 via Foter.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie