Adrenalina i powietrzne akrobacje! Nadchodzi święto miłośników lotnictwa

Spadochroniarze, akrobacje powietrzne i adrenalina! Podczas XV Małopolskiego Pikniku Lotniczego będzie czekać na Was wiele atrakcji. Na niebie zobaczycie samoloty z biało-czerwoną szachownicą oraz mistrzów skomplikowanych manewrów. Nie możecie tego przegapić! 

XV Małopolski Piknik Lotniczy odbędzie się w sobotę i niedzielę w Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Pawła II 39. Teren pokazów będzie otwarty od godz. 9.00 do 19.30. W sobotę pierwsze maszyny wzbiją się w powietrze o godz. 11.00.

Pierwsze na niebie zaprezentują się motolotnie i paralotnie. Atrakcją będzie zrzut skoczków WKS Wawel oraz 1. Szkoły Bojowego Spadochroniarstwa, a także 6. Brygada Powietrzno-Desantowa z AN-2. 

Na niebie zobaczycie pokazy specjalne. Red Bull Team Sbach XA42 to formacja czterech samolotów, wykonujących akrobacje powietrzne. W locie zaprezentują się maszyny YAK 3U R2000, AN-2 TD „Wiedeńczyk” oraz North American Harvard (T-6 Hexan). Akrobacje wykonają również samoloty Extra 330 SC oraz XtremeAir XA42.

Podczas pikniku będzie można zobaczyć wnętrza poszczególnych maszyn. Grupy rekonstrukcji historycznej zademonstrują historyczne i współczesne umundurowanie z uzbrojeniem, a także przybliżą widzom „żołnierski folklor”. 

Na dzieci czekać będzie strefa rozrywki. Głodni będą mogli skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej. Podczas pikniku dostępne będzie wiele stoisk z pamiątkami czy modelami samolotów.

Informacje ogólne

Wejście na imprezę będzie możliwe od strony ulic: Ernesta Cieślewskiego, Seniorów Lotnictwa, Mariana Markowskiego (przy Gmachu Głównym MLP) i Michała Życzkowskiego (przy kampusie Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej). Kasy przy ul. Bora-Komorowskiego będą zamknięte!

Ze względu na zmiany pogody, organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie wydarzenia. Obecnie nie ma jeszcze szczegółowej rozpiski dot. pokazów w niedzielę. Program będzie aktualizowany na stronie pikniku oraz na Facebooku MLP.

W tym roku Gmach Główny Muzeum Lotnictwa Polskiego pozostanie nieczynny podczas XV Pikniku Lotniczego. 

Na teren imprezy można zabrać ze sobą: małe, rozkładane krzesełko, karimatę lub koc, lornetkę, aparat bądź kamerę. 

Ceny biletów wahają się od 5 do 25 złotych. Dzieci do 4. lat mają wstęp darmowy. 

Najnowsze

Co w Krakowie