Afera łapówkarska w elitarnej brygadzie wojskowej z Krakowa zatacza coraz szersze kręgi

Musisz przeczytać

„Żołnierze z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie zatrzymali 10 żołnierzy podejrzanych o dokonanie przestępstw korupcyjnych w Siłach Zbrojnych RP” – poinformował ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej.

W ostatnich dniach żandarmi, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie Wydział do spraw Wojskowych, zatrzymali 10 żołnierzy podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowych w zamian za skierowanie ich na misję wojskową do Kosowa oraz na kursy podoficerskie..

„Obecnie trwają czynności procesowe z zatrzymanymi żołnierzami. Po ich zakończeniu prokurator podejmie decyzję w zakresie środków zapobiegawczych. Sprawa jest rozwojowa.Podejrzanym o przestępstwa korupcyjne grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8” – czytamy w komunikacie komendy.

To ciąg dalszy afery, która wybuchła w kwietniu. Wówczas na łamach krknews.pl informowaliśmy, że prokuratura krajowa zatrzymała żołnierzy z Krakowa w związku z korupcją przy powoływaniu do zawodowej służby wojskowej w 6. Batalionie Dowodzenia.

„Zatrzymani żołnierze są wysoko postawionymi członkami elitarnej 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. Dowódca 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie ppłk Marcin M. usłyszał zarzuty przyjęcia obietnicy korzyści majątkowej w kwotach po 10 tys. zł i 6 tys. zł w zamian za powołanie dwóch osób  do zawodowej służby wojskowej w tej jednostce” – informowała prokuratura krajowa.

Z kolei Marcinowi P. zarzucono, że od listopada 2019 r. do lutego 2020 r. kilkudziesięciokrotnie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej samowolnie użył pojazdów służbowych do celów prywatnych.

Drugi z zatrzymanych plut. Jacek T. usłyszał dwa zarzuty płatnej protekcji, poprzez podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu sprawy – powołania do zawodowej służby wojskowej w 6 . Batalionie Dowodzenia w Krakowie w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej w kwotach po 10 tys. zł i 6 tys. zł dla dowódcy ppłka Marcina M. Jackowi T. zarzucono również posiadanie marihuany.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca