Afera łapówkarska w Krakowie. Zatrzymania w elitarnej brygadzie wojskowej!

Prokuratura krajowa zatrzymała żołnierzy z Krakowa w związku z korupcją przy powoływaniu do zawodowej służby wojskowej w 6. Batalionie Dowodzenia.

„Zatrzymani żołnierze są wysoko postawionymi członkami elitarnej 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. Dowódca 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie ppłk Marcin M. usłyszał zarzuty przyjęcia obietnicy korzyści majątkowej w kwotach po 10 tys. zł i 6 tys. zł w zamian za powołanie dwóch osób  do zawodowej służby wojskowej w tej jednostce” – czytamy w komunikacie prokuratury krajowej.

Z kolei Marcinowi P. zarzucono, że od listopada 2019 r. do lutego 2020 r. kilkudziesięciokrotnie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej samowolnie użył pojazdów służbowych do celów prywatnych.

Drugi z zatrzymanych plut. Jacek T. usłyszał dwa zarzuty płatnej protekcji, poprzez podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu sprawy – powołania do zawodowej służby wojskowej w 6 . Batalionie Dowodzenia w Krakowie w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej w kwotach po 10 tys. zł i 6 tys. zł dla dowódcy ppłka Marcina M. Jackowi T. zarzucono również posiadanie marihuany.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie